1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Kayıp” oyunu bu kez Derinya’da
“Kayıp” oyunu bu kez Derinya’da

“Kayıp” oyunu bu kez Derinya’da

“Kayıp” oyunu bu kez 19 Ağustos Çarşamba akşamı saat 21:00’de Derinya’da, UNDP-ACT tarafından desteklenen Renewal projesi kapsamında sahnelenecek.

A+A-

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun Aliye Ummanel tarafından yazılan ve yönetilen “Kayıp” oyunu ada genelindeki temsillerine devam ediyor. Oyun bu kez 19 Ağustos Çarşamba akşamı saat 21:00’de Derinya’da, UNDP-ACT tarafından desteklenen Renewal projesi kapsamında sahnelenecek. Derinya Belediye Amfitiyatrosu’nda Rumca ve İngilizce üst yazıyla sahnelenecek oyunu Derinya Belediye Başkanı Andros Karayiannis ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı da izleyecek.

Kıbrıs genelinde birçok tiyatroda sahnelenen ve geniş yankı uyandıran “Kayıp” oyunu, Kıbrıs’ın kapanmamış yaralarına dair yapıcı tartışmaların gerçekleşmesine olanak sağlıyor. Oyun, bütün Kıbrıslıların ortak bir acısı olan kayıplar meselesinden yola çıkıyor ve bugünün kuşağının savaş sebebiyle neleri yitirdiği üzerine bir sorgulama niteliği taşıyor. Oyunda Hatice Tezcan, Erdoğan Kavaz, Erol Refikoğlu, İzel Seylani ve Osman Ateş rol alıyor.

Mağusa’dan Derinya’ya otobüs kalkacak
“Kayıp” oyunun Derinya temsili ücetsiz sunulacak. Bununla birlikte, Mağusa’dan Derinya’ya, Mağusa Belediyesi önünden saat 20:00’de ücretsiz otobüs kalkacak. Rezervasyon için iletişim: 0542 856 3010 veya 0533 876 3118.

 

Bu haber toplam 891 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler