1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kayıp Bayar Piskobulu defnedildi
Kayıp Bayar Piskobulu defnedildi

Kayıp Bayar Piskobulu defnedildi

Lefkoşa’da 1964 yılında kayıp olan ve yapılan çalışmalar sonucunda bulunarak tespiti tamamlanan şehit kayıp Bayar Piskobulu, İsmail Safa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından askeri törenle Lefkoşa Kabristanlığı’ndaki Aile Mezarlığı’na defnedildi.

A+A-

Törene Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral İlyas Bozkurt, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Erdinç Korkuter, UBP milletvekili Zorlu Töre, çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri ile Bayar Piskobulu’nun ailesi ve yakınları katıldı.

Şehit kayıp Bayar Piskobulu’nun oğlu Esen Bayar cenaze namazı öncesi yaptığı konuşmada, babasının nasıl şehit olduğuna dair kendisine iletilen bulguları anlattı.

Kayıp Şahıslar Komitesi’nin çalışmaları sayesinde 51 yıl sonra babasının kalıntılarına ulaştıklarını ifade eden Bayar, “Dileğim böyle olayların artık yaşanmaması” diye konuştu.

Babasıyla ilgili bir anı anlatmak istese de babasının çok küçük yaşta kaybettiği için anlatacak anısı olmadığını söyleyen Bayar, “Böyle bir acıyı Allah kimseye nasip etmesin” dedi.

TAK

Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler