1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYALP, MAĞUSA'DA LİMAN DUVARININ YIKILMASINI SELAMLADI
KAYALP, MAĞUSADA LİMAN DUVARININ YIKILMASINI SELAMLADI

KAYALP, MAĞUSA'DA LİMAN DUVARININ YIKILMASINI SELAMLADI

Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, olumlu girişimden dolayı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’i kutladı.

A+A-Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Gazimağusa’da liman duvarının yıkılmasının, Gazimağusa’yı denizle buluşturan bir irade ve limana turistik nitelik kazandırma yolunda atılan bir adım olduğunu belirterek, bu konuda ortaya koyduğu bu olumlu girişimden dolayı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’i kutladı.
Kayalp, Saner’in yeni ve olumlu girişimlerini sürdürme konusunda istekli olması halinde kendisine yardımcı olmaya hazır olduğunu da bildirdi.

“BÜYÜK MEMNUNİYET YARATTI”
Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, 1950’li yılların başından beridir Gazimağusa kentini denizden koparan liman duvarlarının yıkılmış olmasının büyük bir memnuniyet yarattığını belirterek, Gazimağusa Belediyesi olarak mevcut koşullarda kenti denizle buluşturmak için yıllardır yoğun bir çaba sarf ettiklerini kaydetti.
Laguna bölgesinde gerçekleştirdikleri düzenleme projesi, sur içinde uyguladıkları çalışmalar ve tasarladıkları yeni projelerin önemli bir kısmının bu buluşmanın yaşama geçmesini hedeflediğini anlatan Kayalp, Gazimağusa’nın turistik cazibesinin artması ve ekonomisinin gelişmesi için bu ve benzeri girişimlerin birer zorunluluk olduğunu vurguladı.

“LİMAN, DÜNYA STANDARTLARININ ÇOK GERİSİNDE”
Kayalp, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın kontrol ve denetiminde olan Gazimağusa Limanı’nın bugünkü haliyle dünya standartlarının çok uzağında kaldığını söyleyerek, Gazimağusa’yı denizle buluşturmakta ortaya konmuş bu iradenin, limana turistik nitelik kazandırma konusunda da sürdürülmesini kaçınılmaz ve ertelenemez görmek gerektiğini kaydetti. Oktay Kayalp, böylesi bir sürece, konunun paydaşı bütün unsurların, devlet ve yerel yönetimle birlikte dahil olmasının rasyonel bir sonuca ulaşılabilmesi için şart olduğunu da kaydetti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 800 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler