1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAYAD, ŞİDDET SUÇLARINI KINADI
KAYAD, ŞİDDET SUÇLARINI KINADI

KAYAD, ŞİDDET SUÇLARINI KINADI

KAYAD, giderek artış gösteren suç olayları içerisinde kadına ve çocuğa yönelik taciz, tecavüz ve şiddet suçlarının tahammül edilemez boyutlara ulaştığı belirtti

A+A-

 

 

Kadından Yaşama Destek Derneği (KAYAD), kadına, çocuğa ve genelde insan haklarına ters düşen şiddet suçlarını kınayarak, devlet kurumlarının yeterince önlem almadığı, denetim yapmadığı ve yeterli duyarlılığı ortaya koymadığı inancını ortaya koydu.

KAYAD’dan yapılan yazılı açıklamada, son zamanlarda ülkede giderek artış gösteren suç olayları içerisinde kadına ve çocuğa yönelik taciz, tecavüz ve şiddet suçlarının tahammül edilemez boyutlara ulaştığı belirtti.

Yasal, yönetsel ve denetim açısından devletin yetersiz görünüşünün suça eğilimli kişileri cesaretlendirdiğini ifade eden KAYAD, bunların toplumu genel olarak güvensizliğe ve umutsuzluğa ittiğini kaydetti.

KAYAD, bu kapsamda kadına, çocuğa ve genelde insan haklarına ters düşen bu gelişmeleri şiddetle kınarken, devlet kurumlarını, sivil toplum örgütlerini ve duyarlı vatandaşları bu konularda hassasiyet göstermeye ve güçleri oranında katkı koymaya çağırdı.

 

Bu haber toplam 557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler