1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kavganın sonu ayrılık oldu…
Kavganın sonu ayrılık oldu…

Kavganın sonu ayrılık oldu…

Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Volkan Çanakcı ile Bakanlık Müdürü Ulaş Kıvılcım ile geçtiğimiz gün bakanlıkta kavga edince ikisinin de işlerine son verildiği iddia edildi. İddia o ki geçtiğimiz gün bakanlık içerisinde birbirlerine bağıran Çanakçı

A+A-

 

 

 

Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Volkan Çanakcı ile Bakanlık Müdürü Ulaş Kıvılcım ile geçtiğimiz gün bakanlıkta kavga edince ikisinin de işlerine son verildiği iddia edildi.

İddia o ki geçtiğimiz gün bakanlık içerisinde birbirlerine bağıran Çanakçı ve Kıvılcım’ın kavgasını duyan Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürügün, ikisini de görevden almak için düğmeye bastı.

Kimi iddialara göre ise Kıvılcım’ın, bakanlık içerisinde ‘Eroğlucuyum’ dediği, bunun Bakan Özgürgün tarafından hoş karşılanmadığı söyleniyor.

Öte yandan Kıvılcım, bir süre önce Özgürgün’ün trafik cezalarını sildirmekle gündeme gelmiş o günlerde Özgürgün, “Müdürün işgüzarlığı” açıklamasında bulunmuştu.

 

 


 

Delegelere Anamur gezisi!..

 

Başbakan İrsen Küçük, Kurultay’ı kazanmaya yönelik bütün imkanları kullanmaya devam ediyor. Son zamanlarda istihdamlar haylice arttı, arsalar dağıtıldı, yemekler verildi vs. vs…

Delegesine ‘hizmette sınır’ tanımayan Küçük, şimdi delegelerini Anamur’a götürüyor.

Hani şu adamıza suyun geleceği yer…

Cumartesi ‘temel atma’ töreni için Başbakan Küçük ve basının da yer aldığı kalabalık bir heyet Anamur’a gidecek.

Anamur’a gidecek olanlar arasında UBP’li delegeler de var. Başbakanlık ve UBP tarafından delegeler arandı, davet yapıldı.

Hep birlikte yolculuğa hazır hale gelindi. Küçük, Anamur’da gövde gösterisine hazırlanırken, bunların hangi kaynaktan karşılanacağını sormak istemiyoruz.

Biliyorsunuz ki UBP’nin gelirleri arttı, e bankada parası da var, devlet kaynaklarını kullanmak  olur mu hiç!.. 

 

 

 


 

UBP’nin kuruluş resepsiyonu

 

21 Ekim Kurultayı’na 10 gün kala, siyasi kulisle de hareketlilik tüm hızıyla sürüyor. Gidenler, gelenler, saf ve ağız değiştirenler, İrsenci  miydi, Kaşifçi miydi soruları sorulurken, istihdamlar sürerken, baskı ve vaatler hız kesmezsek, ülke UBP Kurultayı’na yönelik yönetilirken, UBP’nin bir de kuruluş resepsiyonu var.

Bu akşam kuruluş resepsiyonunda taraflar bir araya gelecek, soğuk rüzgarlar esecek, gerilimin hat safhada olacağı bir gece yaşanacak.

 

 

 


 

 

Sorumluluk kamudan çok özel sektöründür

 

“Kamu olsun özel olsun tüm sektörlerimizi kimler idare ve koordine ediyor ya da kimler bunu yapmaya çalışıyor ? Tabii ki siyasetle iştigal eden kişilerimiz.. Cumhurbaşkanımız , Başbakanımız , Bakanlarımız, Vekillerimiz , Belediye Başkanlarımız , Bürokratlarımız vs. Peki, bu kıymetli insanlarımız güçlerini yetkilerini nereden ve nasıl kazanıyorlar ? Durun … Hemen “Halktan”demeyin. Bir düşünün… Değerli büyüklerimiz halkın önüne gidene kadar nerelerden geçmiş bunu bir hatırlayın…

Hade yardımcı olayım. Önce bir partiye giriyorlar.Parti onları bulup vitrine çıkarıyor. Peki parti içinden kim bulup çıkarıyor onları ? Tabii ki delege.Delege oyları ile partinin başkanından meclisine kadar tüm yönetim kademelerini seçiyor.

Delege ne ki? Özel sektörden gelen biri mi yoksa kamu dan mı? Yasalarımız gereği devlet memurlarının değil delege olması parti meclisine merkez yönetim kuruluna seçilmesi, bir siyasi partiye üye olması bile yasak. Kısacası bu saydığım organlar onlara kapalı…

Özelciler kamuyu şikayet etmeyi biliyor ama , delege olarak mensup oldukları partiye seçip başa getirdikleri kişilerin icraatlarından kendilerini hiç sorumlu tutmuyorlar. Oysa ülkenin kaderi kamuda çalışanlardan önce onların elinde.”

 

BÜLENT DİZDARLI

 

 


 

 

Lefkoşa Belediye Başkanı'na el atın kurtulsun!

 

“Hadi diyelim ki Lefkoşa Belediyesi’nden durdurulacak personeli durdurduk, geriye kalanların bir kısmını da devlete aktardık! E daha her gün televizyonlardan bas bağıran biz değil miyiz ki, kamuda istidam fazlası var ve kamu artık bu yükü çekemiyor. Eğer kamu biraz daha şişirilirse zaten sürdürülemez hale gelen yapı hemen çökecek diyenler yalan mı söylüyorlar. Bu kişiler yalan söylemiyorlarsa, o halde bizim devlet için konuşmuyorlar mı?

Hala ihtiyaç fazlası araçların satılması gerektiği anlatılıyor!

Anlayacağınız ipe sapa gelmez, çözüm gibi önümüze sürülmeye çalışılanlar aslıda günü kurtarmaya yönelik ve uzun vadede hiçbir gelecek vaat etmeyen çalışmalar!

E hadi bana deyin ki bu çalışmaları destekleyelim ve belediyeyi hep birlikte kurtaralım!

Ha, bir de mevcut başkanın koltuğunda oturmaya devam edeceğini düşünüyorum ki, bu durumu daha da karıştırıyor!”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 

 

 


 

 

Şakası yok; iki gün kırmızı alarmdayız!

 

“Başta Taşkınköy olmak üzere insanlarımız, evlerindeki depolarda biriken lağımı temizletmek ve tankerlerden su almak için dünyanın parasını harcıyor.

Belediye de vatandaşlardan su parası, temizlik ve sağlık vergisi talep ediyor.

Olabilir mi böyle bir şey?

KKTC’de çok sürmez bu saydıklarımızın beterini de yaşarsak şaşmayalım!

Bugün ve yarın kırmızı alarmdayız!

Özellikle yarın tehlike büyük!..

Başta Taşkınköy sakinleri olmak üzere halkın hazırlıklı olmasında yarar var!

Ne günlere kaldık…

Yağmurlar bile korkulu rüyamız oldu.

Bu ülkede bizi korku ve endişeden uzak tutacak, mutlu ve huzurlu olmamızı sağlayacak ne kaldı ki zaten.”  

                        

BİLBAY EMİNOĞLU

 

 


 

 

 

“Ben kriz masası istemem ben yağmur yağdığında sel olmasın isterim, ben yağmurun bereketi ile sevinmek isterim felaketi ile üzülmek istemem. Her taraf masa olsa ne yazar yağacak 15 dk yağmur hayatı felç ederse!”

 

Derya BÖKEYHAN’ın profilinden

 

***

 

TC Elçiliği/Hükümeti, LTB'ye 50 Milyon TL'yi hibe mi veriyor? Yoksa ilgili banka ipotek karşılığı mı verecek? Nereleri ipotek alınacak?”

 

Okan DAĞLI’nın profilinden

 

 


 

 

 

“UBP Partisi içerisinde İrsen beyin tanımlamasıyla küsen, ayrılan, giden arkadaşların bir araya toparlanması hedefi varsa. Bizimde isimlerimiz zikrediliyorsa, eğer KKTC'nin büyümesi ve güçlenmesi içinse biz varız”

 

Turgay AVCI (ÖRP Başkanı)

 

 


 

 

 “Metrekareye 25 mg/kg yağış düştüğü zaman felç olan Lefkoşa’nın vahim durumundan ısrarla ders çıkarılmazken, metrekareye 100 mg/kg üzerinde yağmur yağması durumunda ortaya çıkacak facianın hesabını kim verecek?”

 

Mehmet BARIŞSEVER (TDP Çevre Komitesi Başkanı)

 

 


 

 

 

 

 

 

FOTO YORUM

Ersin Tatar:"İki yeğen Hasan Tatar ile Kemal Tatarla buluştum"

Dün bakanlığa gelen sendikalar ile görüşmeyen Bakan Tatar, “yeğenlerim ile buluştum” diye twit attı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1067 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler