1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KAVGA ŞAKŞAKÇILARLA, EZİLENLERİN KAVGASIDIR'
KAVGA ŞAKŞAKÇILARLA, EZİLENLERİN KAVGASIDIR

'KAVGA ŞAKŞAKÇILARLA, EZİLENLERİN KAVGASIDIR'

Çakıcı, ülkedeki çarpık ve kokuşmuş düzenden nemalanan ve beslenen şakşakçıların, UBP İlçe Kurultayları’nda yeniden meydana çıktıklarını belirtti

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, ülkedeki çarpık ve kokuşmuş düzenden nemalanan ve beslenen şakşakçıların, UBP İlçe Kurultayları’nda yeniden meydana çıktıklarını belirterek, “Halkın büyük çoğunluğu fakirleşirken, çıkarcılar ve şakşakçılar düzenden beslenmeye devam ediyor. Kavga, şakşakçılarla ezilenlerin kavgasıdır” dedi.

UBP İlçe Kurultayı nedeniyle UBP’li delegelerin çocuklarının partizanca istihdam edildiğini belirten Çakıcı, “Halkın büyük çoğunluğu fakirleşirken, evine ekmek götüremez hale gelirken, binlerce gencimiz işsiz dururken, UBP kendi adamlarını beslemeye devam ediyor. Bu nasıl adalet” dedi.

TDP olarak bu konuda taraflarının net olduğunu belirten Çakıcı, “Biz hakkı yenen, ezilen, adaletsizliğe mahkum olan, açlığa mahkum edilen kesimlerin yanındayız” dedi.

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, yaptığı yazılı açıklama ile son siyasi gelişmeler ile gündemdeki konulara yönelik değerlendirmelerde bulundu.

 

“DURUM GERÇEKTEN KÖTÜ…”

Çakıcı, UBP’nin kurduğu ve devam ettirmek için elinden gelen çabayı gösterdiği bugünkü yoz ve çarpık düzende, 4-5 zengin aile, daha çok zengin olurken, halkın büyük çoğunluğunun  fakirleştiğini belirtti.

Çek yasaklarının rekor düzeye ulaştığını, binlerce işyerinin kapandığını, halkın %53’ünün borçlanarak ya da birikimlerini tüketerek yaşamaya çalıştığını, alacak verecek davalarının 20 binleri aştığını ve mazbatalar yüzünden hapis cezalarının devam ettiğini belirten Çakıcı, çocuk suçlarında da önemli oranda artış olduğunu, bunların büyük çoğunluğunun da hırsızlık olduğuna dikkat çekti.

Çakıcı, halkın içine düştüğü duruma ve ekonomik rakamlara bakıldığında ülkede durumun gerçekten çok kötü olduğuna işaret etti.

 

“BU NASIL BİR İNSAFSIZLIK… ”

Göreve gelen hükümetlerin adaletsiz ve eşitlikten uzak uygulamalarla vatandaşlarla adeta dalga geçtiklerini belirten Çakıcı, Lapta’da 2 çocuğu özürlü olan ve 2 yıldır jeneratör ile yaşam mücadelesi veren bir ailenin elektriklerinin sırf oy uğruna seçimden bir gün önce bağlandığını, seçimin hemen ertesi günü ise yeniden kesildiğini anlattı ve “bu nasıl bir insafsızlıktır” dedi.     

“TDP’nin görüşleri nettir”

Mehmet Çakıcı TDP iktidarında, vergilerin adil olacağını, çok kazanandan çok, az kazanandan daha az vergi alınacağını, birleşik faizin kaldırılacağını, devlet hastanelerindeki hizmetlerden sağlık ücreti alınması uygulamasına son verileceğini yineledi. Mazbatalar yüzünden hapis yatılmasını önleyeceklerini bu konuda zaten meclise yasa önerisi sunduklarını da belirten Çakıcı, ayrıca, petrol dolum tesisine karşı olduklarını da bir kez daha vurguladı.  

 

“MUTLAKA HESAP SORULACAK”

 Ülkede bugün birçok yolsuzluk ve yasa dışılık yaşandığını, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) batırılması gibi olayda suçlulardan halen hesap sorulmadığını, yaptığı usulsüzlükler Sayıştay Raporlarına yansıyan belediye başkanlarının halen hesap vermediğini belirten Çakıcı, “Yapanın yanına kar kalan bir düzen yaratıldı. Ancak bilinmesini isteriz ki, TDP diğerlerinden farklıdır, kimseye de bağımlı değildir. Göreve geldiğinde ne gerekiyorsa yapacaktır” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 403 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler