1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KASIM: HEDEF SÜPER LİG
KASIM: HEDEF SÜPER LİG

KASIM: HEDEF SÜPER LİG

Bu sezon Birinci Lig’de beşinci yılını tamamlayan “Beşparmaklar’ın Yıldızı” Görneç, artık hedef büyütme kararı aldı. Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Görneç Başkanı Halil Kasım, Birinci Lig’de yeterinden faz

A+A-

 

 

Görneç büyük oynuyor… Tek başkan adayı Halil Kasım

 

Görneç’te son iki yıl başkanlık görevini yürüten Halil Kasım, 20 Temmuz’da yapılacak genel kurulda yeniden aday olduğunu açıklarken, güçlü bir yönetimle yeni sezondaki hedeflerinin Süper Lig olacağını vurguladı

 

Cihangir’den 5 futbolcunun transferi için prensipte anlaştıklarını kaydeden Halil Kasım, son 5 yıldır maçlarını göçebe gibi başka sahalarda oynadıklarını, uzun bir süredir yapımı devam eden Görneç Stadı’nı tamamlamak için de kolları sıvadıklarını kaydetti

 

Necmi BELGE

 

Bu sezon Birinci Lig’de beşinci yılını tamamlayan “Beşparmaklar’ın Yıldızı” Görneç, artık hedef büyütme kararı aldı.

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Görneç Başkanı Halil Kasım, Birinci Lig’de yeterinden fazla kaldıklarını ve artık hedeflerinin Süper Lig olduğunu açıkladı.

Bu arada, ofisinde konuştuğumuz Başkan Kasım, Serdarlı Belediye Başkanı Mehmet Kerimoğulları ve Görneç’e büyük destek veren Cihangir Başkanı Aytaç Karavezirler ile inşası süren ve önümüzdeki günlerde sentetik zemin ihalesine çıkılacak olan Görneç Stadı’nda incelemelerde bulunduk.

Görneç köyünde bir araya gelen üç başkan Halil Kasım, Mehmet Kerimoğulları ile Aytaç Karavezirler’in “Her şey Görneç için” diyerek, kenetlenmeleri Mesarya sevgisinin güzel bir örneği oldu. 

 

YENİDEN ADAY

 

İnceleme gezisinde bulunmadan önce söyleşimize ofisinde devam ettiğimiz Halil Kasım, iki yıllık görev süresini tamamladığını anımsatarak, önümüzdeki iki yıl için de göreve talip olduğunu ve 20 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak olağan genel kurulda yeniden başkan adayı olduğunu açıkladı.

Başkan Kasım tek aday olarak çıktığı genel kurulda, daha güçlü ve kadın üyelerle takviye edilmiş bir yönetim kurulu göreve devam edeceğini dile getiren başkan Kasım, son iki yıl teknik direktörleri olan Erol Çağaloğlu ile yeniden anlaştıklarını belirtti.

 

CİHANGİR’DEN 5 OYUNCU

 

Geçen sezonki kadrolarını koruduklarını ve bu kadroya yeni transferler takviye yapacaklarını dile getiren başkan Kasım ilk olarak, Yükselme Ligi takımlarından Yiğitler’in gol kralı Gürkan Onalt’ı transfer ettiklerini söyledi.

Transferde devamla bir kaleci, bir libero, bir orta saha bir forvet olmak üzere en az dört futbolcuyu kadrolarına dahil edeceklerini ifade eden Kasım, bu sezon, Cihangir’le yollarının ayrılması muhtemel beş futbolcu için, Cihangir Başkanı Aytaç Karavezirler ile görüştüklerini ve bu görüşmelerde önemli ilerleme kaydettiklerini, başkan Karavezirler’in kendisine bu beş futbolcu ile ilgili olarak bir paket sunduğunu belirtti.

 

“MAÇLARIMIZI GÖRNEÇ STADI’NDA OYNAYACAĞIZ”

 

Başkan Kasım,  beş yıldır sahasızlıktan maçlarını göçebe gibi başka sahalarda oynamak zorunda kaldıklarını ve bunun takım olarak, performanslarını olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi.

Bu nedenle, uzun bir süredir yapımı devam eden Görneç Stadı’nı tamamlamak için kolları sıvadıklarını bu bağlamda, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile yaptıkları görüşmenin olumlu geçtiğini belirtti.

Kasım, sahanın zemininin sentetik olması için Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın eylül sonu veya ekim ayı başında ihaleye çıkacağını ve sahalarının lig öncesinde tamamlanmış olacağını ifade ederken, kendilerine ilgi gösteren Bakan Dürüst’e teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 474 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler