1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Kaşıkla verip, kepçeyle geri alıyorlar.”
“Kaşıkla verip, kepçeyle geri alıyorlar.”

“Kaşıkla verip, kepçeyle geri alıyorlar.”

Korkmazhan CTP-BG/DP-UG hükümetinin uyguladığı vergi ve zamlarla adeta “kaşıkla verip kepçe ile geri aldığını” ileri sürdü.

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan CTP-BG/DP-UG hükümetinin uyguladığı vergi ve zamlarla adeta “kaşıkla verip kepçe ile geri aldığını” ileri sürdü.

Devlete ödenen harç miktarlarına yüzde 6 oranında zam yapılmasını “insafsızlık” olarak niteleyen Korkmazhan, “Bir yandan asgari ücreti açlık sınırının altında tutup, çalışanları eşit maaş artışı adı altında sefalette eşitliyorlar. Diğer yandan petrol fiyatlarının yüzde 55 ucuzlamasına rağmen akaryakıtta yalnız 19 kuruş, elektrikte ise 1 kuruşluk indirim yapmakla övünüyorlar. Bir diğer yandan ise astronomik vergi ve zamlar ile halkı soymaya devam ediyorlar” dedi.

BKP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Korkmazhan, BKP’nin çalışanların, üreticilerin ve emekçi kesimlerin yanında olduğuna işaret ederek, asgari ücretin insanca yaşama olanak sağlayacak bir düzeye yükseltilmesi, sosyal adaletin sağlanması, özel sektörde sendikalaşma, çalışma ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini vurguladı.

(tak)

Bu haber toplam 919 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler