1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAŞİF'TEN 'YENİDEN YAPILANMA' SÖZÜ
KAŞİFTEN YENİDEN YAPILANMA SÖZÜ

KAŞİF'TEN 'YENİDEN YAPILANMA' SÖZÜ

UBP başkan adayı Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, parti ve hükümet yönetiminden kaynaklanan sorunların bulunduğunu, yeniden yapılanmanın ancak yeni ekiple mümkün olduğunu söyledi.

A+A-

 

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) başkan adayı Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, parti ve hükümet yönetiminden kaynaklanan sorunların bulunduğunu, yeniden yapılanmanın ancak yeni ekiple mümkün olduğunu söyledi.

Seçim bürosundan yapılan açıklamaya göre Kaşif, UBP’nin 21 Ekim’de yapılacağı kurultayına yönelik kampanya çerçevesinde partisinin Güzelyurt İlçe merkezi, Kıbrıs Türk Narenciye İhracatçılar Birliği ile bölgedeki esnafı ziyaret etti.

UBP İlçe Merkezi’ni ziyarette yaptığı konuşmada, son kurultayda da aday olduğunu hatırlatarak, tabandan gelen yoğun istek üzerine bir kez daha adaylığını açıkladığını söyleyen Kaşif, “Şahsi bir hırs ya da tutku yüzünden aday olmadım. Sizin gibi ben de sıkıntıları görüyor ve yaşıyorum. Ben ve ekibim daha iyisini yapabileceğimize, sorunların çözümüne katkıda bulunabileceğimize inandığımız için bu yola baş koyduk. Partimiz bir yenilenme ihtiyacı içerisindedir. Eğer halkın yeniden desteğini almak, iktidarda kalmak istiyorsak bu değişimi yapabilmeliyiz” dedi.

Parti ve hükümet yönetiminden kaynaklanan sorunlar olduğunu belirten kaşif, “UBP için bir özeleştiri yapma zamanıdır. Bazı şeyler iyi gitmiyor. Yeniden yapılanma ise ancak yeni bir ekip ve yeni bir vizyonla olur” diye konuştu.

Kaşif, partide birlik beraberlik havasını sağlamak ve ülkenin sıkıntılarını aşmak için destek çağrısında bulundu.

Yazılı açıklamaya göre, UBP Güzelyurt İlçe Başkanı ve Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda da yaptığı konuşmada, Ahmet Kaşif’in adaylığını açıklaması ile birlikte partiye bir hareket ve heyecan geldiğini söyledi; Kaşif’e kurultay sürecinde başarı diledi.

TARIM POLİTİKASI DA GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Kıbrıs Türk Narenciye İhracatçılar Birliği ziyaretinde de Kaşif, “Narenciye üreticilerinin sorunları vardır. Bu sorunları hep birlikte aşmak zorundayız” dedi.

Türkiye’den gelecek suyun üretimi artıracağına inandığını belirten Kaşif, “Ama ürettiğinizi satamazsanız bir anlam ifade etmez. Gelecek olan su öncesinde tarım politikalarımızı da yeniden gözden geçirmek zorundayız” dedi.

Kaşif, sıkıntıları aşmak için birlikte hareket etmenin ve örgütlerin söylediklerine kulak vermenin önemini de vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 534 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler