1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAŞİF'TEN AÇIKLAMA
KAŞİFTEN AÇIKLAMA

KAŞİF'TEN AÇIKLAMA

Saat: 14:24 “SOL KOLUNDA KUVVET KAYBI VAR AMA FELÇ DEĞİL” Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Cumhuriyet Meclisi’nde geçirdiği ani rahatsızlık sonucu ambulansla hastaneye kaldırılan UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu’nun sol kolunda

A+A-

 

Saat: 14:24

“SOL KOLUNDA KUVVET KAYBI VAR AMA FELÇ DEĞİL”

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Cumhuriyet Meclisi’nde geçirdiği ani rahatsızlık sonucu ambulansla hastaneye kaldırılan UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu’nun sol kolunda kuvvet kaybı olduğunu ama felç olmadığını söyledi.

Kaşif, TAK muhabirinin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, Serdaroğlu’nun diğer bazı milletvekilleriyle birlikte Meclis Başkanı Hasan Bozer’in odasındayken rahatsızlık geçirdiğini; kendisinin de orada bulunduğunu; tansiyonunu ölçtüklerinde yüksek olduğunu saptayınca dil altı hapı verildiğini ve hemen etkili olduğunu kaydetti.

Bakan Kaşif, hapın etkisiyle tansiyonu düşen ve daha o andan esprili konuşmalarına devam eden Ergün Serdaroğlu’nun ambulansla önce Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirterek, ardından da doktorların talebiyle hastanede bulunmayan bilgisayarlı tomografi için YDÜ Hastanesi’ne sevk edildiğini ifade etti.

Kaşif, ailesinin isteğiyle Serdaroğlu’nun tedavisinin YDÜ Hastanesi’nde sürdürüldüğünü; genel durumunun iyi olduğunu söyledi


 

Saat: 13:20

BASIN TOPLANTISI

Meclis’te bulunduğu sırada ani bir şuur bulanıklığı ve tansiyonunun yükselmesi şikayetleriyle önce Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne ardından da tetkikler için Yakın Doğu Hastanesine kaldırılan Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu’nun beynin sağ tarafında bir tıkanıklık olduğu belirtildi. Serdaroğlu'nun, şu an durumun iyi, şuurunun açık olduğu, ancak “silik felç” durumun devam ettiği açıklandı. Doktorlar 24-48 saat sonra, Serdaroğlu’nun durumu hakkında daha net bilgi verilebileceğini belirttiler.

Serdaroğlu’nu hastanede ziyaret eden Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif ise “Serdaroğlu’nun durumu iyi. Her zamanki gibi şen şakrak. Geçirdiği hadiseye rağmen özelliğini ve mizacını kaybetmedi” dedi.

Yakın Doğu Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen ve Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, bugün saat 13.00’te Ergün Serdaroğlu’nun durumu hakkında basın toplantısı düzenledi.

ERKMEN

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, Mecliste rahatsızlanan Serdaroğlu’nun, ani bir şuur bulanıklığı ve tansiyonunun yükselmesi neticesinde önce Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, ardından da tetkik için hastanelerine getirildiğini anlatarak, Serdaroğlu’nun durumunun Radyoloji, Nöroloji ve Dahiliye Ana Bilim dalları tarafından değerlendirilerek hastaneye yatırıldığını söyledi.

Serdaroğlu’nun beynin sağ tarafında bir tıkanıklık olduğunu belirten Erkmen, Serdaroğlu’nun durumunun şu an iyi olmasına rağmen ciddi olduğunu ve tedavisinin devam ettiğini kaydetti.

ÖZMENOĞLU

Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu da, Ergün Serdaroğlu’nun bugün saat 11.10 civarında hastaneye getirildiğini ve radyoloji ünitesinde yapılan nörolojik muayenesinde ise, uykuya meyilli olduğu ve sol taraf güçsüzlüğünün gözlemlendiğini, kalp ritminde bozukluk olduğunun kaydedildiğini, bunun üzerine hemen beyin ve beyin damar görüntülemesi yapıldığını anlattı.

Yapılan tetkikler sonrasında, Serdaroğlu’nun beyninin sağ tarafında, beyni besleyen orta beyin damarının uç kısımlarında olan bir tıkanıklık gözlemlendiğini ifade eden Özmenoğlu, Serdaroğlu’nun süratle yoğun bakım ünitesine alınarak, kanının sulandırılmaya başladığını söyledi.

Serdaroğlu’nun durumunun takip edildiğini, gerekenlerin yoğun bakım ünitesinde yapıldığını belirten Özmenoğlu, Serdaroğlu’nun silik felç durumunun devam ettiğini, 24-48 saat sonra durumu hakkında daha net bilgi verilebileceğini, ancak şu an şuurunun açık olduğunu, uykuya meyilli halinin devam ettiğinin söylenebileceğini anlattı.

Özmenoğlu, Serdaroğlu’nun şu andaki genel durumunun iyi olduğunu ve daha da iyiye gideceğini ümit ettiğini sözlerine ekledi.

 


Saat: 12:34

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE

Serdaroğlu Yakın Doğu Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde gözetim altına alındı. Saat 13:00’de hastanede basın toplantısı düzenlenecek


Saat: 11:48

KAŞİF BİLGİ VERECEK

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Başyardımcısı Dr. Ramadan Kamiloğlu, Meclis oturumu sırasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan UBP Girne Milletvekili Esat Ergün Serdaroğlu’na gerekli tetkiklerin yapıldığını söyledi.

TAK muhabirinin sorusu üzerine Kamiloğlu, Serdaroğlu’nun durumuyla ilgili açıklamanın daha sonra Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif tarafından yapılacağını kaydetti. (TAK)

 


Saat: 11:45

MECLİS ERTELENDİ

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, UBP Girne Milletvekili Esat Ergün Serdaroğlu’nun rahatsızlığının ardından bugünkü toplantısını mutabakatla erteledi.

Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında saat 11.10’da toplanan genel kurulda yoklamanın ardından gruplar arası mutabakatla bugünkü birleşim perşembe gününe ertelendi.

Yoklamaya muhalefet milletvekilleri de katıldı.

Meclis Genel Kurulu’nun özel gündeminde bugün “Belediyelerin Kuruluş ve Binalarına Ait Elektrik Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Hakkında Yasa Gücünde Kararname”, “KKTC ile Türkiye Arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Su İhtiyacının Karşılanmasına İlişkin Hükümetler Arası Çerçeve Antlaşmasının Uygun Bulunmasına İlişkin (Onay) Yasa Tasarısı”, Süt Endüstrisi Kurumu ve Genel Tarım Sigortası Fonu’nun 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarıları; tasarılar gündeminde ise “Sosyal Güvenlik Kurumlarına Tabi Hizmetlerin Hesaplanması (Değişiklik) Yasa Önerisi” yer alıyordu.


Saat: 11:35

 

SERDAROĞLU FELÇ GEÇİRDİ

Mecliste rahatsızlanıp bayılan UBP Milletvekilli Serdaroğlu’nun felç geçirmiş olabileceği düşünülüyor.

Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Serdaroğlu’a MR çekildi. MR sonuçlarının ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne de gönderildiği öğrenildi.


 

UBP Girne Milletvekilli Dr. Ergün Serdaroğlu mecliste aniden rahatsızlandı.

Saat 10.30 sıralarında rahatsızlanan Serdaroğlu için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi 112 hızır servisinden meclise ambulans geldi. Serdaroğlu’nun tansiyonunun yükselmesi sonucu rahatsızlandığı ve ilk müdahaleyi de doktor milletvekillerinin yaptığı öğrenildi.

Serdaroğlu, sedyeyle ambulansa alınırken durumunun iyi olduğu gözlemlendi.

 

 

 

 

AYRINTILAR AZ SONRA

 

 

 

 

Bu haber toplam 2505 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler