1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kaşif’in İstanbul tercihi ve BASIN
Kaşif’in İstanbul tercihi ve BASIN

Kaşif’in İstanbul tercihi ve BASIN

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in rahatsızlanmasının ardından kendi ülkesindeki hastane ve doktorları tercih etmeyerek, İstanbul’u tercih etmesi basında çok sert eleştirilere neden oldu. Lefkoşa Devlet Hastanesi’ndeki anjiyo bölümüyle ilgil

A+A-

 

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in rahatsızlanmasının ardından kendi ülkesindeki hastane ve doktorları tercih etmeyerek, İstanbul’u tercih etmesi basında çok sert eleştirilere neden oldu.

Lefkoşa Devlet Hastanesi’ndeki anjiyo bölümüyle ilgili yaptığı açıklamalarda, övgüler yağdıran Kaşif, hasta olunca İstanbul’a uçması ‘garipsendi’…

Dün basında en çok yazılan konu buydu. Kıbrıs Türk Medyası’nın eleştiri oklarını alan Kaşif için kim ne yazdı?

KIBRIS Gazetesi, HAVADİS Gazetesi, HALKIN SESİ Gazetesi Kaşif’in ‘adaylıktan çekilmediğine’ ilişkin haberlere yer verirken, en sert eleştiri AFRİKA Gazetesi tarafından yapıldı. Gazete, Kaşif’in İstanbul tercihini, “Sağlık Bakanı Görsün Gözün” manşeti ile okuyucularına duyurdu.

YENiDÜZEN Gazetesi çeşitli kesimlere değerlendirdiği konuyu, “Kaşif’in İstanbul tercihi tartışılıyor” şeklinde verirken, HABERDAR Gazetesi, “Sağlık Bakanı Güvenmezse” manşetini attı.

“Hani de hastanelerimizde başarılı açık kalp ameliyatı bile yapılırdı” üst başlığı ile veren KIBRISLI Gazetesi, “Geçmiş Olsun AMA” manşeti ile Kaşif’i eleştirdi.  VATAN Gazetesi de “Bakanın İstanbul’da şifa arayışına tepki” başlığı ile konuyu gündemine aldı.  

Volkan Gazetesi, Ortam Gazetesi, Güneş Gazetesi, Star Kıbrıs Gazetesi ise Bakan Kaşif’in sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

 


 

 

Dana üzgün…

 

Bakanlar Kurulu kararı ile Lefkoşa Belediyesi’nde yetkilendirilen Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, bir konuda oldukça üzgün olduğunu paylaştı basın mensuplarıyla…

Dün belediyede yaptığı toplantı ile yapılan çalışmaları aktaran Dana, soyadına dikkat çekerek, bu yönde yapılan hakaretlerle huzurunun kaçtığını söyledi. 

Herkesin adı ve soyadı ile gurur duyduğunu, ancak LTB’deki görevine atandıktan sonra soyadını kullanarak kendisine hakaret edenler olması nedeniyle ailesinin de huzurunun kaçırıldığını ifade eden Dana, “Toplumumuzun kültürüne yakışmayan bu tür yaklaşımları sergileyen tüm kurumları halkımızın vicdanına havale ediyorum” dedi.

 


 

Piyangolar Birimi’nde yetkilendirme ‘KRİZİ’

 

Milli Eğitim ve Spor Bakanlığı’na bağlı Piyangolar ve Bahisler Birimi’nde ‘yetkilendirme krizi’ yaşanıyor şu günlerde…

1 yıllık bir çalışanın sorumlu Mehmet Piro’nun yardımcısı olarak atanacağı iddiaları ortalığı karıştırdı.

Sözkonusu çalışana bir anda yetki verilecek olması, soru işaretlerine neden oldu.  

Yetkilendirme konusunda birim içerisinde de huzursuzluk yaşanırken,  yetki verilecek kişinin maaşının 5 bin TL civarında olacağı da gelen iddialar arasında.

 


 

Sen güvenmiyorsan benim ne işim var orada

 

“Daha dün bize mükemmel bir devlet hastahanemiz olduğu, kurulan Aykatan Tanı Merkezi sayesinde nasıl ve kimleri yaşam döndürdükleri anlatılmıyor muydu?

Üniversite hastahanemiz var ve bilmem kaç profesör işin başında denmiyor muydu?

Bir iki hafta önce başbakanımız sağlığına kavuşan bir Kıbrıslırum ile poz poza resimler çektirmemiş miydi?

Son derece güvenilir doktorlarımız bulunduğunu ve hakikaten sağlık alanında da, her alanda olduğu gibi(!) ilerleme kaydettiğimiz anlatılmıyor muydu?

Peki, ne oldu da kendi idare ettiği bir sistemin kendisine güvenemedi sağlık bakanımız? Neden yine de sağlığını Kıbrıslı Türk doktorlara emanet edemedi?

Ne oldu da Sağlık Bakanı’nı hastanede ziyaret eden Başbakan, hemen sağlık kontrolleri için bakanın Türkiye’ye gönderileceğini açıkladı?

Sonra neden bu açıklama, sağlık bakanının bir arkadaşının onu kontrol etmek istediği bahaneleri ile süslenip, sadece bir dostun samimiyeti şeklinde lanse edildi?

Niye sağlık bakanının Türkiye’ye sağlık yardımı almak istediği için gittiği dürüstçe söylenmiyor?”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


 

Acınacak haldeyiz

 

“Yani Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif konuşmalı ve gerçekleri halkıyla paylaşmalıdır...

İddia edildiği gibi UBP Genel Başkanlığına aday olmaması konusunda uyarıldı mı, uyarılmadı mı?..

Koroner rahatsızlık geçirmesi, baskılardan mı kaynaklanıyor, yoksa geçmişte kalp sorunu yaşamasından mı?..

Aslında konuşması gereken sadece Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif değildir...

Başbakan İrsen Küçük de konuşmalı ve Kaşif’in adaylıktan çekilmesi yönünde ‘destek talep edip, etmediğini’ halka açıklamalıdır...

Hepsinden de önemlisi, demokratik olduğu iddia edilen bu ülkede siyaset artık böylesi tartışmalardan arındırılmalıdır... “

 

REŞAT AKAR

 


 

Eski köye yeni adet getirmek!

 

“Televizyon ekranında görünce gözlerime inanamadım. Önce hava sıcak olduğu için öpüşmek istemediklerinden, öpüşmenin kibarcası yeni bir tarz geliştirdiklerini düşündüm. Başbakan Sn. İrsen Küçük, ülkemizin belediye başkanları ile yaptığı toplantıda kafa tokuşturuyordu. Anlaşılan yapılan bu kafa testinde sonuçlar muhteşem idi ki; “Gidişi sessiz sedasız! Dönüşü muhteşem olacak” dedi, İrsen bey Cemal başkan için. Ertesi gün Kıbrıs Gazetesi’nde Sn. İrsen Küçük ile izne gönderilen Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Sn. Cemal Bulutoğluları’nın kafa tokuştururken çekilmiş fotoğrafı yayınlandı. Yenidüzen Gazetesi’nde seremoni naklen yayın gibiydi. Türkiye’deki iktidara yaranmak için her türlü motif ve sembole sarılan hükümet sonunda bunu da yaptı.

Anlaşılan İrsen bey bundan böyle bakan yapacağı adamların kafasının sağlamlığını bu yolla test edecek! Bakan olmaya niyetlenen, kurallarını İrsen beyin belirleyeceği bir kafa sağlamlık testine hazır olsun! İcabında elli metre geriye çekilerek gerçekleştirilecek bir kafa tokuşturma ile kafası İrsen beyden sert olmayan bundan böyle bakan olamayacak!”

 

MEHMET BARIŞSEVER

 

 


 

“ Kaymakam Başkan Dana: "LTB Tiyatro ve Sanat Şubesi kesinlikle kapatılmayacak." Ustan o kadar 'salladı' ki bize, sana nasıl inanalım bilmem?”

 

 

Ulaş Barış’ın profilinden

 

 


 

“Tasarrufların iyi değerlendirilmesi; ekonomik çarkların dönmesi ve para piyasasının çalışması için fevkalade önemlidir. KKTC ciddi anlamda bu aşamaya geldi. Ambargolar ve küresel krize rağmen KKTC ekonomisi Anavatan Türkiye’nin de desteğiyle gelişmektedir. İzolasyonlara rağmen KKTC ekonomisi dünya ile entegre oldu.”

 

Ersin TATAR  (Maliye Bakanı)

 

 


 “Kaşif’in herhangi bir vatandaş gibi tedavisini kendi ülkesinde almasını isterdik, ancak öyle anlaşılıyor ki Kaşif de kendi sağlık sistemine güvenmeyerek, yurtdışını tercih etmiştir”

 

Mehmet ÇAKICI (TDP Başkanı)

 

 

 


FOTO YORUM

 

Kemer sıkma politikasıJ

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 823 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler