1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kaşif ve Eroğlu arasında neler oluyor?
Kaşif ve Eroğlu arasında neler oluyor?

Kaşif ve Eroğlu arasında neler oluyor?

Selektör yapanlara 1 yıl ceza geliyor. Ancak burada değil, Türkiye’de…Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in dargınlığının sona erdiğini ve Eroğlu’nun özellikle Başbakan Küçük’e karşı Ahmet Kaşif’i

A+A-

 

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in dargınlığının sona erdiğini ve Eroğlu’nun özellikle Başbakan Küçük’e karşı Ahmet Kaşif’i destekleyeceğini yazmıştık.

Dün Hüseyin Ekmekçi ise, Kaşif ve Eroğlu cephesindeki yeni gelişmeleri yazdı.

Ekmekçi: “…Saray nabız yokladı… Kaşif’e, “ilk ateşi sen yak” teklifi götürdü…

Kaşif göz kırpsa, önce olağanüstü kurultay, sonra da olağan kurultay ardı ardına gelecekti…

Hedef, Kaşif’in kabineden istifası, sonra da yeni kabinenin Meclis’te güvenoyu almaması ile birlikte hükümetin düşmesi olarak saptanmıştı…

Kaşif oyunu bozdu… ‘Krize gerek yok şimdi’ dedi.”

Tüm bu gelişmelerden de anlaşılacağı gibi UBP yeni bir krizin eşiğinde… Bu krizin ise kısa bir süre sonra patlak vermesi kaçınılmaz…

 


 

Sayım yerine mangal!..

 

Hava-Sen ve KTÖS’ten sonra 4 Aralık Nüfus Sayım günü vatandaş bireysel eylemler yapmaya hazırlanıyor.

UBP’nin evlere hapsedip sayma yöntemini reddeden vatandaşlar, bireysel eylemlerinde eş dost bir gün önceden toplanıp mangalları yakacak, kebaplar yenilecek, gelen sayım memurlarına kapılar açılmayacak.

4 Aralık ‘renkli’ bir gün olacak…

 


 

CTP Gençlik Örgütü kurultayı yapılıyor…

 

 

CTP Gençlik Örgütü’nün 11’nci Olağan Kurultay’ı Cumartesi günü yapılıyor. Hem başkan hem de gençlik meclis üyelerinin seçileceği kurultayda CTP Gençlik Örgüt Başkanı Haşim Kiracıoğlu aday olmayacak. Başkanlık için tek adayın şimdilik Ürün Solyalı olduğu öğrenilirken, adaylıklar için son başvurular bugün…

 


Dürüst’e ne demek istedi?

Geçtiğimiz gün Türkmenköy ve Beyarmudu okullarını ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün şovu yarım kaldı. Ziyarette Beyarmudu Belediye Başkanı  İlker Edip, öyle bir pot kırdı ki sonradan Dürüst’ söylediği övgü sözcükleri bile bu potun yerini alamadı.

İşte İlker Edip’in, Kemal Dürüst’e söyledikleri:

“Seçim bölgesi olmamasına rağmen bölgeye yapmış olduğu bu ziyaret anlamlı…”

 


Eğitimin içine ettiler!

“Bakan ilahiyat bölüm açıldığı için bundan övünç duyuyor.

Buzdolabı tamirciliği bölümü açıldığını da ekleyerek, aslında suçunu hafifletmek istiyor.

Düşünebilir misiniz, okulun bir sınıfında öğrenciler buzdolabı tamirciliği yaparken, yan sınıfta başka öğrenciler ilahiyat dersleri alıyor.

Bir yanda çekiç sesleri, diğer yanda ilahiler, dualar okunuyor.

Ve bir bakan ‘bu karar benimdir’ bile diyemeden, kıvırmayı tercih ediyor.

Sonra da eğitimdeki olumlu gelişmelerin artık meyvelerini yiyeceğimizi iddia ediveriyor.

Aynı bakanın daha iki hafta önce, liselerde okuyan öğrencilerin yüzde 75’i sigara içiyor diye bunu bile övünç kaynağı yapıp, ‘durum hiç de kötü değil’ dediğini bile unutmamışken.”

Levent ÖZADAM


Sayım

“4 Aralık ta yine sayılacağız. Ne yazık ki yine bu sayım s en ibtidai yöntemle yapılacak ve bizler evlerimizde kapalı tutulacağız. Ağıla kapatılmış koyunların sayıldığı gibi sayılacağız. Ağa’nın adamları gelecek , ahırın kapısında duracak ve içerdekileri tek tek sayacak. Bu durumlarda , Ağa’ya canını etini sütünü yününü vermek istemeyen koyunun akıllısı ahırda kuytu yerlere geçer saklanır mı acaba ? Yok! Sanırım koyunların böyle bir yeteneği yoktur. Ama insanoğlunun vardır. Her sayımda olduğu gibi bu sayımda da saklanacak olanlar çıkacaktır”

Bülent DİZDARLI

 


4 Aralık’taki nüfus sayımı sanal alemde ilginç paylaşımlar ile protesto ediliyor.


KTHY...asla kapattırmayız...batırıldı, kapatıldı...DAÜ Koleji...asla sattırmayız...satıldı...K-Pet...asla sattırmayız...satıldı...Demek ki neymiş? Konuşmakla bu iş olmuyormuş... Öte yandan bu olanlar artık bu adada 'esamimizin' okunmadığını göstermiyor mu?

Ulaş Barış’ın profilinden…


 

“UBP hükümet olduktan sonra işçi, memur, öğretmen olmak üzere tüm kesimlerin cebine elini attı. Hükümet uzun bir süredir çalışanlara haklarını vermedi, asgari ücreti belirlemedi, kurumları peşkeş çekti, batırdı ve kar eden kurumları da peşkeş çekmeye çalıştı.”

Mehmet Özkardaş (Kamu-Sen Başkanı)

 


“Maksadını aşan açıklamaları bundan sonra yapmasınlar. Zaten bazıları bu ülkede kaostan besleniyor. Zaten statüko denilen sistemin bir parçasıdır onlar. Kaosu daha da artırarak köşebaşını tutmaya devam etmeyi planlıyorlar. Onlara prim vermemiz mümkün değildir''

Nazım Çavuşoğlu (İçişleri Bakanı)

 


BALIK HAFIZASI

 

18 MAYIS 1999

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1345 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler