1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAŞİF SON NOKTAYI KOYDU
KAŞİF SON NOKTAYI KOYDU

KAŞİF SON NOKTAYI KOYDU

UBP Kurultayında, başkanlığına adaylığını açıklamasının ardından geçirdiği rahatsızlık ve adaylığı ile ilgili çıkan birçok spekülasyona bugün UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’ten açıklama geldi. “Kaşif'in açıklaması şöyle; &

A+A-

UBP Kurultayında,  başkanlığına adaylığını açıklamasının ardından geçirdiği rahatsızlık ve adaylığı ile ilgili çıkan birçok spekülasyona bugün UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’ten açıklama geldi.

 

 

“Kaşif'in açıklaması şöyle;

 

“ADAYIM VE GERİ ÇEKİLMEK YOK”

 

 Ulusal Birlik Partisi Kıbrıs Türk Halkı'nın özünden çıkmış halkımızın toplumsal varlığı ile gelişmesi açısından büyük öneme sahip bir partidir. KKTC'nin kurucusu ve en büyük savunucusu olan Ulusal Birlik Partisi'nin varlığının devamı ve birliği hem ülkemiz hem de halkımız açısından yaşamsaldır.

   

Bu bilinçle hareket eden ve bu hassasiyeti yüreğinde hisseden Ulusal Birlik

Partisi tabanından yükselen seslere kulak vererek Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlığı'na aday olduğumu kamuoyu ile paylaşmıştım.

    

Ülkemizin ve partimizin içinde bulunduğu koşulların iyileştirilmesi, ülkemizin ve partimizin gelişimi için arkadaşlarımla birlikte bu yola çıkmak artık bir zorunluluk haline gelmişti.

    

Yaşamım boyunca cesaretli olmuş, elini taşın altına koymaktan çekinmemiş, insana sevgi ve saygıyı, halka ve ülkeye hizmeti temel değerlerin başında kabul etmiş bir kişi olarak yola çıktığım arkadaşlarımla birlikte sorumluluktan artık kaçmamamız konusunda birleştik.

   

Hatırlanacağı gibi iki yıl önce gerçekleştirilen kurultayımızda genel başkanlığa aday olmuş ve ülkemiz, partimiz, insanımız için yararlı olacağını düşündüğüm projelerimizi ortaya koymuştum. Geçen iki yıl içinde partimiz, insanımız, ülkemiz için yararlı olacak projelerimizi arkadaşlarımla birlikte daha da geliştirdik ve yeniden Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlığı gibi ağır sorumluluğu olan, birleştiricilik, kararlılık, ciddiyet, günümüz dünyasına, ülke koşullarına uygun vizyon gerektiren önemli bir göreve aday oldum.

    

 Bu yarış bir hizmet yarışıdır. Benim ve benim gibi düşünen partili arkadaşlarımın tek gayesi ülkemizi, halkımızı ve partimizi bu gün bulunduğu noktadan daha ileri noktalara taşımaktır.

    

Partimizin, ülkemizin ve insanımızın yararı için sadece düşüncelerin, projelerin yarıştırılacağı bir seçim süreci yaşanmasını temin etmek adına ben ve arkadaşlarım üzerimize düşeni yapacağız.

    

İçinde bulunduğumuz süreç bir demokratik yarış sürecidir. Bu süreci dostça, kardeşçe, hoşgörülü bir şekilde geçireceğiz. Aksini planlayanlar, Ulusal Birlik Partililerin ve halkımızın demokratik iradesine ipotek koymaya ve koydurtmaya çalışanlar hayal kırıklığına uğrayacaklardır.

    

Herkes bilmelidir ki bizim hedefimiz bölmek değil tam tersine, yaşanan sıkıntıları aşmak, partimizi birleştirmek ve dirileştirmektir. Bizi bu yoldan uzaklaştırmaya çalışanlar olabilir ancak ne şahsım ne de arkadaşlarım bu oyunlara asla gelmeyeceğiz.

    

Partimizin her geçen gün kan kaybetmesine, emeğini, alın terini bu partiye adayanların her geçen gün partimizden kopmasına, partinin tepesindeki kötü

yönetim anlayışından kaynaklanan ülkedeki sıkıntıların büyümesine daha ne

kadar seyirci kalabilirdik ki?

    

Kurultay sürecinde kimse bizden bol keseden yalan, bol keseden çıkar dağıtmamızı beklemesin. Biz size şu anki yönetimin size asla veremeyeceği şeyi, yeni yönetim anlayışımızla, ülkesine ve halkına hizmet eden, büyüyen,

geleceğe yürüyen ve bir sonraki seçimde yine güçlü bir şekilde iktidarda göreceğiniz bir Ulusal Birlik Partisi vaat ediyoruz.

    

Ulusal Birlik Partisi ve ülkemizin potansiyelini en etkin bir şekilde değerlendirerek çağdaş siyasal partilerin çalışmalarını örnek alarak, örgüt üyesinden tavana kadar partinin her kademesini, her ferdini önemseyerek, bir hiyararşik yapı içinde görev dağılımı yaparak partimize, ülkemize ve insanımıza hizmet etmeyi amaçlıyoruz.

    

Sığ politikalardan uzaklaşarak doğru ekip çalışması ile ülkemizi ve partimizi layık olduğu noktalara getireceğiz.

    

Biz kinle, öfkeyle ve nefretle değil, sevgiyle, şefkatle ve hoşgörü ile doluyuz.

    

Bakan olarak görevimin başındayım, halkımıza hizmet için var gücümle, durmadan, dinlenmeden çalışıyorum.

    

Parti işleri ile devlet işlerini birbirinden ayırabilecek kadar siyasi olgunluğa sahibim. Bu iki işi birbirine karıştırmak isteyenler varsa beni hemen görevden alabilirler.

    

Son olarak şunu vurgulamakta fayda görüyorum; KKTC'nin tüm vatandaşlarına saygı ve sevgi ile yaklaşarak, UBP'nin tüm değerlerine sahip çıkarak, partimizde en yukarıdan aşağıya tam bir kaynaşma sağlayarak planlı-programlı bir şekilde ülkemizin yaşadığı sorunları geride bırakmak için tutarlı, ciddi, bilgili, diyalogdan yana dinamik bir kadro ile yola çıktık.

    

Ulusal Birlik Partisi'nin Genel Başkanlığına adayım. Ve bu onurlu göreve seçilebilmek için asla geri adım atmadan, arkadaşlarımla birlikte sonuna kadar tüm gücümüzle çalışacağız. Benim için verdiğim sözden dönmemek esastır.

    

Tüm partili kardeşlerime, milletvekillerine, bakanlarımıza ve belediye

başkanlarımıza güveniyor, inanıyorum. Hep birlikte yeni bir sayfa açıyoruz.

    

Ülkemiz için, insanımız için ve partimiz için başarmak zorundayız.

    

Ve hep birlikte el birliği, gönül birliği ile başaracağız.

    

Ahmet KAŞİF

UBP Gazimağusa Milletvekili”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1974 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler