1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAŞİF: ‘SİYASETE GÜVENİ ARTIRACAĞIZ’
KAŞİF: ‘SİYASETE GÜVENİ ARTIRACAĞIZ’

KAŞİF: ‘SİYASETE GÜVENİ ARTIRACAĞIZ’

UBP Kurultayı’nda başkanlığa aday olan Ahmet Kaşif, kendisine destek veren milletvekilleri ile birlikte United Media Group’u ziyaret etti.

A+A-

 

 

 

YENiDÜZEN Haber Merkezi

21 Ekim’de yapılacak UBP Kurultayı’nda başkanlığa aday olan Ahmet Kaşif ve kurultayda kendisine destek veren milletvekilleri Affet Özcafer, Hasan Taçoy, Ergün Serdaroğlu, Zorlu Töre, İlkay Kamil ve Türkay Tokel, United Media Group’u ziyaret etti.

Kaşif, YENiDÜZEN Gazetesi Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı, Kanal Sim Genel Müdürü Sami Özuslu, YENiDÜZEN Yayın Koordinatörü Tayfun Çağra ve haber merkezi çalışanları ile sohbet etme imkanı buldu.

Cenk Mutluyakalı yaptığı konuşmada, çok üzücü bir kurultay süreci yaşandığının altını çizerek, “Ne yazık ki, siyasete güveni tesis etmeyen, projelerin ya da fikirlerin tartışılmadığı, ülkeye kaos yaşatan, parti içi demokratik mücadelenin sınırlarını aşan bir kurultay süreci yaşanıyor” diye konuştu.
Mutluyakalı, United Medya Grubu ziyaretinden dolayı Ahmet Kaşif’e ve tüm diğer milletvekillerine teşekkür ederek, başarılar diledi, “Bu medya grubundaki çağdaş yapılanmanın ve çok sesli, demokratik ortamın, sizlere de örnek olmasını dilerim” dedi.

 

“KURULTAYI KAZANACAĞIM”


Ahöet Kaşif, United Media çalışanlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Ülkede fikir tartışmalarının bir zenginlik olduğunu, ancak tek sesliliğinin tehlike yarattığını” söyledi.
“Bütün arkadaşlarımız ile birlikte biz, bu düşüncelerle yola çıktık. Kurultaya yönelik hareketlerin pek çoğunu da tasvir etmiyoruz” diyen Kaşif, “Zaten tasvip etmediğimiz için de adayız” dedi.
Kaşif sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ülkemizin yüz ölçümü belli, nüfusu belli ve hep birlikte yaşıyoruz. Farklı görüş ve düşüncelerde olsak da... Muhakkak herkes aynı görüş ve düşünce olamaz. Bir ailede bile düşünce farklılıkları vardır. İşte bu farklılıkların çatışmasından, mutluluklar doğmaktadır” dedi.

Parti içi bir demokrasi yarışı içerisinde olduklarını belirten Kaşif şunları söyledi:

“Bu süreçte bizler, sevgi ve saygıyı, partisel ilişkileri, ülke insanı ile ilişkileri bütünleştirmek istiyoruz. Güven ortamı yaratmak istiyoruz. Gençlerin siyasetçiye olan güvensizliğini ortadan kaldırmak istiyoruz. Çünkü ülkedeki nüfusun % 60 a yakını 30-40 yaş arasındadır. Eğitim seviyemiz oldukça yüksektir. Özellikle de bu iletişim çağında, gazeteler basılmadan içeriklerine ulaşabiliyoruz.  Bu yüzden bu çağı yakalayıp, ülke ve ülke insanımız çağdaş bir hale getirmek istiyoruz. Bu yolda da ilerleyeceğiz. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkürler. Bundan sonra her şey daha güzel olsun diye çalışacağız. “

Kaşif, 21 Ekim’de yapılacak seçimi de kazanacaklarını, bu yönde son derece rahat olduklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

Bu haber toplam 671 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler