1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kaşif de 'twitt' oldu...
Kaşif de twitt oldu...

Kaşif de 'twitt' oldu...

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Kurultayı’nda başkanlığa aday olan Ahmet Kaşif, kurultay yarışı için start verdi. Önceki gün yaptığı açıklama ile Başbakan İrsen Küçük’ü partiye kan kaybettirmekle suçladı, bakanlıktan istifa etmeyeceğini de vurgu

A+A-

 

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Kurultayı’nda başkanlığa aday olan Ahmet Kaşif, kurultay yarışı için start verdi.

Önceki gün yaptığı açıklama ile Başbakan İrsen Küçük’ü partiye kan kaybettirmekle suçladı, bakanlıktan istifa etmeyeceğini de vurguladı.

Sert açıklamaları ile yarışa hızlı başlayan Kaşif’in bundan sonraki açıklamaları merakla beklenirken,  Kaşif, tüm kurultay süresi boyunca teknolojiyi de kullanarak, hem halka hem de UBP delegelerine an ve an gelişmeleri aktaracak.

Kaşif için bu bağlamda bir web sitesi, bir de sosyal paylaşım sitesi olan ‘twitter’ hesabı açıldı.

 

 


 

DGP’ye kilit vuruluyor…

 

Demokrasi ve Güven Partisi (DGP) kapısına kilit vurmaya hazırlanıyor. Bir süredir bunun sinyalini veren DGP Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, yaptığı açıklamalar ile bunu resmen ilan etti.

Dün verdiği demeçte, UBP Kurultayı’nda başkanlık yarışında UBP Genel Başkanı İrsen Küçük’e destek vereceğini açıkladı.

UBP hükümetine bugüne kadar ağır eleştirilerde bulunan, güvensizlik önergesine imza atan Ertuğruloğlu, şimdi Eroğlu’na karşı Küçük’ü desteklemek için sahaya indi.

Halen bir partinin başında bulunan bir başkanın bir başka partinin kurultayında başkan adayı desteklemesi ‘kapıya kiliti vuruyorum’ demekten başka bir şey olmaz herhalde…

DGP’nin tüm ilkelerini, misyon ve vizyonunu bir kenara koyarak, UBP saflarında yer almasına çok az zaman kaldı gibi görülüyor.

 

 


 

Atun’un telaşı!..

 

Ekonomi Bakanı Sunat Atun’u bir telaş aldı ki sormayın. UBP Kurultayı’nda ‘renk vermek’ istemeyen ama Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun ‘prensi’ olarak da bilinen Atun, şimdilerde, hakkında çıkan iddiaları yanıtlamak için önemli bir mesai harcıyor.

Bir haber sitesinin ‘Atun, Başbakan ile özel görüşme yaptı, Küçük’e destek verdi’ haberine jet hızıyla başka bir sitede yanıt veren Atun, “Yok öyle bir şey” dedi.

Atun’un bu telaş hallerinin nedeni Cumhurbaşkanlığı kanadı olduğu konuşulurken, bakanlığı korumak için de Başbakan Küçük’ün yanında yer alabileceği iddiaları da yazılıp çiziliyor.

 


 

Kaşif’ten ‘cesur’ karar…

 

“Ahmet Kaşif, dünkü açıklamasında, isterlerse beni bakanlık görevinden alabilirler dedi.

Başbakanın bu konuda önceden söyledikleri var.

Aday olacak olan görevini bıraksın demişti.

Kaşif’in makamını bırakacağını sanmıyoruz, peki İrsen bey kendini görevden alır mı?

Umarım almaz!

Alırsa, kendi zararına olur çünkü.

Ayrıca Kaşif’in bakanlıktan istifa etmesini beklemek de çok akılcı değil.

Bunu bekleyen, kendi de başbakanlık görevinden istifa etmelidir.

Etmelidir ki yarış adaletli olsun, haksız rekabet olmasın.”

 

LEVENT ÖZADAM

 


 

Bütçe disiplini bu ise vay halimize

 

“Bütçe disiplini” denildiği zaman akaryakıt ile elektrik gibi temel tüketim mal ve hizmetlerine yapılan okkalı zamlara rağmen sadece çalışanların maaş artışlarını kısıtlamak veya azaltmak değildir. “Bütçe disiplini”, devletin zorunlu harcamalarını asgari düzeye çekmek, bütçeye ek külfet getirecek gider kalemleri yaratmamak, fuzuli ve gereksiz harcamaları örneğin ailevi ve kalabalık kafilelerle çeşitli yersiz ve gereksiz gerekçeler uydurarak neredeyse her hafta yurtdışı geziler düzenlemek, çeşitli örgütlere nakdi yardımlar yapmak, hizmet alımları kapsamında ihalesiz hizmet alımları ile personel istihdamlarını v.b. harcamaları iptal etmek veya gerçekleştirmemek demektir.

Hâlbuki hükümet gerçek anlamdaki bütçe disiplini ilkelerine riayet edeceği yerde her vesile ile gereksiz ve fuzuli harcamalarına hız vermeye devam etmektedir.”

 

GÖKSEL SAYDAM

 


 

Dikiverin iki tane de şuracığa

 

“Avaracıyız ya! Bayrak dikmeyi de işten, icraattan sayıyoruz ya; acilen daha kaç tepemizin bayraksız olduğunu hesaplayıp, en iyi dalgalanından, en heybetli ve kocaman bayrakların siparişini verelim. Erken erken  bayraklandıralım oraları da ki, kimse alamasın elimizden oraları. Türk toprağı olduğu konusunda hiç kimsenin şüphesi kalmasın içinde.

Bayrak ve minare politikasını en iyi politika biçimi olarak düşünüp, tüm yaşamlarını bunun üzerine endeksleyen kurt politikacılarımızın en iyi verdiği devlet hizmeti bayrak dikip, bayrakları ışıklandırmak son zamanlarda.

İntiharları, açlığı, bayındırlaşamamış yaşam alanlarımızı, modernleşememiş kamu hizmetimizi, devlet işleyişinin halkı tatmin edemeyişini kim takar? İki bayrak bir minare tüm sorunları çözüyor işte!”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


 

 

“Yurt dışından isderim bir valiz pasadembo getireyim... Suça ortak olmak isdeyen...??? Var mı tanıdığınız biri yardım etsin bize da bir önge da ona verelim...??? Garanti ederim, Hiltonda galacayık ve summada ile kutlaycayık... Bir yat sefası da bonus…”

 

Mahmut ANAYASA’nın profilinden

 


 

“İktidarımız döneminde almış olduğumuz tedbirler sonuç vermeye başlamış, ekonomimizdeki olumlu gelişmeler sonucu yeniden büyüme sürecine girilmiştir. Hükümetimiz çok kötü bir ekonomik durum ve devlet bütçesi devralmasına rağmen mümkün olduğunca halka ağır bedel ödetmeme gayreti içinde olduk ve bunu da başardık”

 

İrsen KÜÇÜK (BAŞBAKAN)

 

 


 

 

“Başbakan ve Maliye Bakanı ekonominin daha da büyüdüğünü hatta uçtuğunu söyleyebiliyorlar.  İki yıldan beridir, çalışanlara veya emeklilere bir kuruş maaş artışı vermeyen, asgari ücreti iki yıldan beridir değiştirmeyip ayni bırakan buna rağmen akaryakıta,gaza ve enerjiye sürekli olarak yaptığı zamlarla çalışanlarımızın ve halkımızın satın alma gücünün % 35 oranında düştüğü bir dönemde Başbakan bir taraftan ekonominin büyüdüğünü söylüyor.”

 

ARSLAN BIÇAKLI (TÜRK-SEN Başkanı)

 

 


FOTO YORUM

 

 

Küçük, kesenin ağzını bu kez güzeller için açtı. 26. Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması birincisi Cemile Aktanlı, ikinci Suzan Can ile üçüncü Yağmur Karabiber’e çeyrek altın hediye etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 753 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler