1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Kaşif çekilirse ben aday olacağım'
Kaşif çekilirse ben aday olacağım

'Kaşif çekilirse ben aday olacağım'

UBP’nin Kasım ayında yapılacak Kurultayı’nda başkanlığa aday olacağını açıklayan Ahmet Kaşif’in her an adaylıktan çekileceği iddiaları söylenip duruyor. Türkiye’nin baskı yaptığı, hastalığının dahi bu yüzden olduğu da yazılıp çizi

A+A-

 

 

UBP’nin Kasım ayında yapılacak Kurultayı’nda başkanlığa aday olacağını açıklayan Ahmet Kaşif’in her an adaylıktan çekileceği iddiaları söylenip duruyor.

Türkiye’nin baskı yaptığı, hastalığının dahi bu yüzden olduğu da yazılıp çizilenler arasında…

Kaşif’in adaylığı ile UBP içerisindeki tartışmalar, hesaplaşmalar da sıkça basında yer alıyor.

Adaylık için ismi geçen ancak henüz kararını açıklamayan UBP’nin Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre, “Eğer bu baskılar sonucu Ahmet Kaşif adaylıktan çekilirse, ben buna tepki olarak yüzde yüz aday olacağım ve hiçbir baskı beni bu kararımdan vazgeçirmeyecek” dedi.

Töre, Kaşif’ten ‘baskı’ iddialarına da açıklık getirmesini istedi.

 


 

Bulutoğluları:  Ölümüne Küçük demedim

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları zorunlu izinli olduğu günlerde yaptığı açıklamalar ile gündemde olmaya devam ediyor.

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, dün AS TV’de Levent Özadam’ın sorularını yanıtladı, vatandaşlardan gelen sorulara yanıt verdi.

Peki Bulutoğluları dün program boyunca neler dedi? Bulutoğluları, peki hangi konularda ‘çark’ etti? İşte Bulutoğluları’nın ‘FLAŞ’ açıklamaları:

 

-Filimin sonu gelmedi. Film devam ediyor. Sözümden dönmedim. Filmin sonunu halka bıraktım.  Sendika, sendika üyeleri, bürokratlar, bakanları isimleriyle deşifre edeceğim.

 

-Zamanında belediyeden nemalan gazeteciler için o zaman tamamdı, şimdi tetikçiliğe başladı. Bunları da günü gelince deşifre edeceğim.

 

-Keşke sendika müdahale etseydim ve doğru kişileri seçtirseydim.

 

-Parlayan bir belediye başkanına çamur ar izi kalsın olmaz. Belgelerle her şeyi açıklayacağım.

 

-Enver Bahçeciler belediyenin hiçbir işini yapmadı. Beni tanıdığı kadar Cumhurbaşkanı’nı da, Başbakanı da tanıyor. Eğer Bahçeciler’in belediyeye iş yaptığını söyleyen varsa belgelesin.

 

-Küçük’ün karşısına aday çıkmam. Adaylık düşünmüyorum. Sıram daha var.

 

-Ben belediye başkanları ile yapılan yemek sonrası ‘Ölümüne Küçük’yüm’ demedim.

 

- Benim gayretim olmasaydı Eroğlu, Cumhurbaşkanı seçilmezdi.

 

-Bakanlar Kurulu karar alırken, hiçbir Bakan beni aramadı. Neredeydiler? Aramalarını beklerdim.

 

-Lefkoşa Belediyesi’nde hiçbir sıkıntı yoktur.

 

-Tahsin bey insandır. İngilizcede bilir, bakanlık yaptı, parti başkanlığı yaptı. Partiye faydası olur.

 

-Küçük suçluysa desteğimi çekerim. Ama bana göre değil.

 

 


 

 

 

Vakıflar Bankası’nda atama bilmecesi

 

Vakıflar Bankası’nda çalışan ve aynı zamanda UBP’li parti üyesi olan Hüseyin Hüdaoğlu’na, Vakıflar Bankası’nda terfi verileceği iddiaları hem bankayı hem de UBP’yi karıştırdı.

Daha önce de terfisi gündeme gelen ancak girişim yapılmayan Hüdaoğlu’na şimdi iddiaya göre genel koordinatörlük görevi veriliyor.

Hüdaoğlu’nun lise mezunu olması nedeniyle Merkez Bankası’ndan görüş istenirken, bankadaki çalışanlar ise huzursuz oldu.

Bu mevkiiye atanacak birçok isim varken, Hüdaoğlu’nun atanmasının doğru olmayacağı görüşü ise banka içerisinde hakim…

 


 

 

Müdahale lehimeyse tamamdır!

 

“Acı ama gerçek, kendi lehlerineyken susanların, bundan keyif alanların bugün müdahalelere tepki göstermesi hiç de gerçekçi durmuyor maalesef.

Paçayı kaptırdık bir kere, hepiniz bir şekilde sistemin çarkına takıldık, çizilen senaryoya dahil olduk, sürecin ilerlemesine engel olamıyoruz, şimdiki tepkimiz çok cılız kalıyor.

Bu arada UBP’deki başkanlık yarışına müdahale ettiği söylenen AK Parti yöneticilerine de çok şaşırıyorum.

Niye canınızı yiyorsunuz? Seçilecek bir parti başkanı, başbakan olacak bir politikacı var mı ki o partide sizin isteklerinize karşı çıkacak?

Karşı çıksalar bakanken de çıkarlardı, bakın tıkır tıkır projeler yürüyor. Yalnızca başbakan mı, tümü seve seve çalışıyor, tümü size şükranını esirgemiyor. Siz, solcuları dize getirmiş bir parti olarak Ahmet Kaşif’ten mi korktunuz?

Merak etmeyin, o da seçilse sizin açınızdan hiçbir şey değişmeyecek. Benim anlamadığım, bunu siz çok iyi bildiğiniz halde bu konu neden bu kadar dallandı budaklandı? Esas bunu çözmeye çalışmak lazım.”

 

Ali BATURAY

 


 

Özgürgün'ün açıklamaları ve Kâşif'e acil şifalar...

 

“Hüseyin Özgürgün, BRT’deki bir programda ise;

 Kurultayda aday olan veya olmayanları uyararak(!); 

 “Parti içinde kaos yaratılmasına izin vermeyeceklerini” belirtmiş…

Hüseyin Bey neticede bu partinin bir vekili ve Dışişleri Bakanı…

 “Parti içinde kaos yaratılmasına izin vermeyeceklerine” dair bu sözleri acaba hangi yetki ve kimin adına söylüyor doğrusu merak ettim…

 Yaptığı açıklama da fazla tutarlı ve net değildi ama…

 “Saray”a karşı İrsen Bey’in yanında mevzilendiğine dair bir izlenim edindim yine de…

 Ayrıca geçtiğimiz günkü yazımda da sözünü ettiğim gibi;

 DGP Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun UBP’ye dönüşüne ilişkin temasların içinde yer alarak, bu konuda İrsen Bey’e “olumlu” telkinlerde bulunduğu yolunda dün de yeni duyumlar aldım.

 ÖRP ve Turgay Avcı’nın UBP’ye katılımlarının gündemde olduğu şu günlerde;

 Avcı ve partisinin adını bile duymak istemediği bilinen Özgürgün’ün;

 Tahsin Beyi öne çıkararak, ÖRP’nin UBP’ye katılım sürecini zorlaştırmaya çalıştığına dair iddialar da ortada dolaşıyor.”

 

ALİ TEKMAN

 


 

Gücün varsa korkmazsın...

 

“Şimdi Sayın Başbakan’a yakın isimlerin ağzında da ayni sakız var. Türkiye İrsen Bey’i istiyor… Türkiye başka bir aday istemiyor… Türkiye ağırlığını İrsen Bey’den yana koydu…

 Peki şimdi size basit bir soru, yaratılan mizansene göre   İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, bakanların bir kısmı gerçekten ve samimiyetle  Başbakanın yanındalarsa  bu GÜCE bu KORKU çok değil mi? Madem herkes tüm samimiyeti ile yanınızda o zaman paşalar gibi seçime girer kazanırsınız. Nedendir o zaman bu telaş. Nedendir o zaman rakip adayları adaylıktan çektirtme sevdası…”

 

ÖZDEMİR TOKEL

 


 

 

“TC Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 'VERGİ ÖDEMEYENLER ELEŞTİRİLSİN' demiş.

 Hade bakalım Sn. Ersin Tatar. Her şeyi ile örnek aldığınız T.C.'den gelen bu açıklamaya karşı siz ne diyeceksiniz? Merakla bekliyoruz.”

 

Devrim Barçın’ın profilinden

 

 


 

 

ÜNİVERSİTEYE TEHDİT…

“Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Hindistan Yeni Delhi Yüksek Komiseri Maria Michail imzasıyla GAÜ Hindistan Jenerik Kampüsü ile akademik işbirliğini yürüten College of Advanced Technology Başkanı V. K. Sharma’ya gönderilen 16 Temmuz 2012 tarihli resmi yazıda KKTC üniversiteleri işgal altında bulunan topraklarda eğitim veren gayri yasal kurumlar olarak ifade edilmekte ve Girne Amerikan Üniversitesi ile sürdürülen ortak akademik programlara son vermesinin dost iki ülke olan Hindistan ve sözde Kıbrıs Cumhuriyeti’nin çıkarına olduğu iddia edilmektedir.”

 

GAÜ

 


 

İLAHİYAT KOLEJİ PROTESTO EDİLDİ

 

“Bu durum erken dönemde mevcut Kıbrıslı-Türkiyeli ayrımına hizmet edecektir. Yani göçmen halk her asimilasyon politikasında olduğu gibi bu konuda da egemenler tarafından kullanılacaktır. Uzun döneme bakıldığında İlahiyat Koleji ve din temelli bir kültür sadece göçmenleri hedefleyen bir yapı değildir”

 

(Öğrenci İnisiyatifi, Baraka Kültür Merkezi, Devrimci Komünist Birlik, Barikat ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği)

 


 

FOTO YORUM…

 

 

Girne Akçiçek Hastanesi, Silivri Devlet Hastanesi oluverdi…

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1197 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler