1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAŞİF: BUNDAN SONRA HODRİ MEYDAN
KAŞİF: BUNDAN SONRA HODRİ MEYDAN

KAŞİF: BUNDAN SONRA HODRİ MEYDAN

Başbakan İrsen Küçük salonda kalan partililere hitap etti: Bir birimize muhtacız, bir birimize ihtiyacımız var. Bana verdiğiniz desteğe teşekkür ederim. Sağ olun var olun arkadaşlar. (saat: 00:49) --------------------------------------------------------

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük salonda kalan partililere hitap etti: Bir birimize muhtacız, bir birimize ihtiyacımız var. Bana verdiğiniz desteğe teşekkür ederim. Sağ olun var olun arkadaşlar.  (saat: 00:49)

 


 

Divandan söz isteyen  Ahmet Kaşif konuştu: Şu an öyle bir yerdeyiz ki, demokrasinin katledildiği yerdeyiz, tüzüklerin katledildiği yerdeyiz. Kimse demokratik hakkını kullanamaz,  eğer bu demokratik haksa, bundan sonra biline ki bundan sonra demokratik hakkımız her alanda kullanacağız. Bundan sonra hodri meydan diyoruz, bundan sonra yönetin bakalım memleketi, tüzüğü katlediyorsunuz, bundan sonra hodri meydan. Tüzük gereği ne ise o yapılsın diyoruz, hakkı ise helal olsun ama tüzüğün ilgili maddelerine rağmen öyledir diyorsanız, buyurun sizin olsun. Gençler hiçbir taşkınlığa meydan vermeden, salonu partimize yakışır şekilde boşaltalım. (saat: 00:37)

 


Ahmet Kaşif'i destekleyenler itiraz ediyor. Arbede devam ediyor. Kaşif taraftarları Ahmet Kaşif’in etrafında toplandı. Özgürgün’ün açıklamasına göre, UBP Genel Başkanlığı’na yeniden İrsen Küçük seçildi. (saat: 00:25)

 


Divan Başkanı Hüseyin Özgürgün, “Ahmet Kaşif beyin iki divan üyesi itiraz yaptı, İrsen küçük beyin iki üyesi de itiraz yaptı, bu divana şu an itibarıyla zaten itiraz var”

Özgürgün, “Seçim neticesi, İrsen Küçük 704, Ahmet Kaşif 690, sayın İrsen Küçük, UBP Genel Başkanı olarak seçilmiştir” Özgürgün’n açıklaması yarıda kesildi. Salonda, divanın önünde arbede yaşanıyor. Güvenlik guçleri müdahale ediyor.  (saat: 00:22)

 

 

 


 

Gerginlik sürüyor. Divan Başkanı Hüseyin Özgürgün, divanın önünün boşaltılması için çağrı yapıyor. “Bağırma çağırmayla beni mi korkutacaksın, hade be oradan. UBP böyle değildir. Bırakın kararı açıklayalım” (saat: 00:15)


 

UBP Kurultayı’nda tansiyonlar yükseldi. Divan Başkanı Hüseyin Özgürgün, “divan oylama yapacak, karar alacak, itirazı olan itirazını divana sonra söylesin, değerlendirelim” (saat: 00:13)

 

 


Divan UBP Tüzüğü'nü inceliyor. Kesin sonucun açıklanması bekleniyor. İşte UBP Tüzüğü'ndeki salt çoğunlukla ilgili madde (saat: 23:56)

 

 

 


Seçim sonuçlarına göre, seçimler ikinci tura kalıyor. UBP Tüzüğü gereği, kazanan adayın  salt çoğunluk alması gerekiyor. Seçimde, delegelerin yarısının bir fazlası, yani 714 oy alması gerekiyor.UBP’de ikinci tur seçimlerin önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor.

Salonda “Küçük istifa” sloganları atılıyor.

 

Divan Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün açıklama yapması bekleniyor.Özgürgün, güvenlik görevlilerini divan masasının önünü boşaltmaları için yardım istedi. İki başkan adayı divan masasının önünde bekliyor

 


Ondördüncü100 oya göre:

İrsen Küçük: 49

Ahmet Kaşif: 51

Geçersiz:

 

1402 oy sonunda, İrsen Küçük: 704, Ahmet Kaşif: 690, geçersiz oy: 8, resmi sonuç henüz açıklanmadı

 


Onüçünçü100 oya göre:

İrsen Küçük:53

Ahmet Kaşif: 47

Geçersiz:

 


Onikinci100 oya göre:

İrsen Küçük: 39

Ahmet Kaşif: 61

Geçersiz:

 


Onbirinci100 oya göre:

İrsen Küçük: 53

Ahmet Kaşif: 47

Geçersiz: 0

 


Onuncu100 oya göre:

İrsen Küçük: 55

Ahmet Kaşif: 44

Geçersiz: 1

 


Dokuzuncu100 oya göre:

İrsen Küçük: 44

Ahmet Kaşif: 54

Geçersiz: 2

 

 


 

Sekinci100 oya göre:

İrsen Küçük: 46

Ahmet Kaşif: 54

Geçersiz:

 

 

 


Yedinci100 oya göre:

İrsen Küçük: 55

Ahmet Kaşif: 45

İki geçersiz oy var onlar ayrıldı

 


Altıncı100 oya göre:

İrsen Küçük: 55

Ahmet Kaşif: 44

Geçersiz: 1

 

 


Beşinci 100 oya göre:

İrsen Küçük: 63

Ahmet Kaşif: 37

Geçersiz: 0

 

 

 


Dördüncü 100 oya göre:

İrsen Küçük: 44

Ahmet Kaşif: 56

Geçersiz: 0

 

 


Üçüncü 100 oya göre:

İrsen Küçük: 43

Ahmet Kaşif: 56

Geçersiz:1

 


 

İkinci 100 oya göre:

İrsen Küçük: 55

Ahmet Kaşif: 45

Geçersiz: 0

 

 


İlk 100 oy pusulası Divan Başkanı Hüseyin Özgürgün tarafından okunmaya başlandı.

 

İlk yüz oy pusulasına göre;

İrsen Küçük:50

Ahmet Kaşif:49

Geçersiz: 1

 

YENİDÜZEN HABER PAKETİ’nin 4303 abonelerine duyurduğu habere göre; UBP Kurultayı kesin olmayan sandık başı gözlem sonuçları, İrsen Küçük %51.2, Ahmet Kaşif %48.8. Kesin sonuçlar az sonra (saat: 22:27)

 


 

Başbakan İrsen Küçük’ün önde gittiği yönünde bilgiler var. Divanın, divan masası önünde toplanan partililere verdiği tiyolardan Küçük’ün önde olduğu iddia ediliyor. Kesin sonuçlar az sonra açıklanacak (saat: 22:19)

 


Son sandık da divan masasına boşaltıldı. Tüm pusulalar ayrıldıktan sonra, sayıma geçilecek (ssat: 22:07)

 


 

Salonda "Babakan Küçük"  ve "Başbakan Kaşif" sesleri yükseliyor, son bir sandık kaldı.

Salonda tansiyon yüksek. Partililer divan önünde toplanmaya devam ediyor. Taraflar zaman zaman alkış tutup slogan atmaya devam ediyor.  (saat: 22:01) 

 

 


 

Oy pusulalarını ayırma işlemi devam ediyor, bu saate kadar sandıkların yarısı açıldı. Divan önünde toplanan kalabalık zaman zaman alkış tutuyor.  İlk 100 oyda Ahmet Kaşif’in çok az fark ile önde olduğu konuşuluyor. Kesin sonuçlar aç sonra açıklanacak (saat 21:49)

 


Oy verme işlemi saat 21:00’de sona erdi, sandıklar açılmaya başladı

1427 delegeden, 1402 delege oy kullandı, %98 oranında katılım oldu.

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu, “Lefkoşa'dan, 6 kurucu üye, rahatsızlıklarından dolayı, bir de hastanede yatan bir üyemiz gelemedi. Onun dışında tüm delegeler oyunu kullandı.” (saat: 21:09)


Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 19. Olağan Kurultayı’nda saat 16.45’te oy verme işlemi başladı. Bin 427 delegenin oy hakkı bulunduğu kurultayda oy verme işlemi saat 21.00’e kadar sürecek.

Konuşmaların arından UBP 19. Olağan Kurultayı’na gelen mesajlar okundu. Kurultaya Türkiye Başbakanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, DSP Genel Başkanı Masum Türker, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı mesaj gönderdi.

Mesajların okunmasının ardından mali raporu UBP saymanı, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı, İskele Milletvekili Nazım Çavuşoğlu okudu ve rapor onaylandı.

Karar tasarısı olmadığı için komisyonlar oluşturulmadığından daha sonra oy verme işlemi için hazırlıklar başladı. Ancak delegelerin panoların önüne yığılması yüzünden sık sık anonslar yapıldı ve 4 saat sürecek oy verme işlemi gecikmeli başladı.

Divan Başkanı Hüseyin Özgürgün, oy vereceklerin kimlik ibraz etmesinin şart olduğunu söyledi. Özgürgün, oy verme kabininde cep telefonuyla girmenin de yasak olduğunu belirterek, aksi davrananların tespiti halinde, oylarının geçersiz sayılacağını açıkladı.

Parti meclisi için 107 adayın yarışacağı kurultayda, Lefkoşa’dan 367, Gazimağusa’dan 331, Girne’den 315, Güzelyurt’tan 218 ve İskele’den 196 olmak üzere toplam bin 427 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

Kurultayda, 7 adaylı yüksek disiplin kuruluna 5 kişi seçilecek. Merkez Denetçileri için ise sadece iki kişi aday olduğundan seçime gidilmiyor.

Parti Meclisi için, Lefkoşa’dan 28 adaydan 16’sı, Gazimağusa’dan 31 adaydan 13’ü, Girne’den 21 adaydan 9’u, Güzelyurt’tan 14 adaydan 6’sı ve İskele’den 13 adaydan 6’sı seçilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 5172 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler