1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAŞİF BİR KEZ DAHA YİNELEDİ
KAŞİF BİR KEZ DAHA YİNELEDİ

KAŞİF BİR KEZ DAHA YİNELEDİ

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, “Başta alt yapı çalışmaları olmak üzere, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve günün koşullarına uygun hale getirilmesi için yoğun bir çalışma sürdürmekteyiz” dedi. Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, 14 Mart Tıp Bayramı d

A+A-

 

 

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, “Başta alt yapı çalışmaları olmak üzere, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve günün koşullarına uygun hale getirilmesi için yoğun bir çalışma sürdürmekteyiz” dedi.

Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, tıbbın babası olarak kabul gören Hipokrat’tan bu yana, hekimlerin insan sağlığının güvencesi olmak için yetiştirildiğini anımsatarak, insanoğlunun sağlığı ile varlığını sürdürebildiğini ve asıl olanın insan hayatı olduğunu belirtti.

Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olan 14 Mart’ı, her şeye rağmen bu yıl bir kez daha coşku ve umutla kutladıklarını ifade eden Bakan Kaşif, göreve geldiği günde bu yana, insan odaklı bir felsefeye dayalı olarak, sağlık hizmetlerinin devamı için çalıştıklarını vurguladı.

Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, daha önce hastanelerde bağış adı altında alınan paranın şimdi katkıya dönüştüğünü ve ücret ödeme konusunda vatandaştan silah zoruyla ücret alınmadığını ifade ettiği mesajında, ücret ödeme sıkıntısı yaşayan yurttaşlardan ücret alınmasının söz konusu olmadığını vurguladı.

Kâşif, tüm kesimleri bir kez daha sağduyulu olmaya davet ederek, hastanelerde ödenecek 3-5 Liralık katkılarla, sağlığın çağ atlayacağına dikkat çekti ve Sağlık Fonu’nda birikecek paralarla hastane ve sağlık servislerinin daha çağdaş ve modern bir yapıya kavuşturulacağını söyledi.

“SAĞLIKTA YENİ YAPILANMA ÇALIŞMALRI DEVAM EDİYOR”

“Hastane ve sağlık merkezlerinde çağdaş, kolay ulaşılabilir, kaliteli sağlık hizmeti sunulması için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz” diyen Bakan Kâşif, sağlıkta yeniden yapılanma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Sağlık Bakanı Ahmet Bakan Kâşif, her şeye rağmen Genel Sağlık Sigortası’nın hayata geçmesi gerektiğine işaret ederek, son günlerde kamuoyu ve basında sıkça gündeme getirilen ‘Genel Sağlık Sigortası’ sistemi konusunda çalışma yürütüldüğünü, tamamlanınca herkesin katkısına başvuracağını belirtti.

“BİRÇOK DALDA AMELİYATLAR ARTIK ÜLKEDE YAPILIYOR”

Devlet hastanelerinde yeni birimlerin açıldığını ve daha önce yapılamayan ameliyatların yapılmaya başlandığını büyük bir mutlulukla ifade ettiğini söyleyen Bakan Kaşif, “başta kalp ameliyatları olmak üzere, birçok dalda artık ameliyatlar ülkemizde yapılabiliyor. Bu durum hem hizmeti alan hasta ve hasta yakınlarını memnun ediyor, hem de hizmeti veren hekim ve Sağlık Bakanlığımızı memnun ediyor” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 737 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler