1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KAŞİF ANJİYO OLDU
KAŞİF ANJİYO OLDU

KAŞİF ANJİYO OLDU

Bu sabah Türkiye'deki, İstanbul Memorial Hastanesi’ne giden Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’e anjiyo yapıldığı bildirildi. YENİDÜZEN HABER PAKETİ’nin 4303 abonelerine duyurduğu habere göre, daha ileri bir müdahaleye gerek olmadığını açıkla

A+A-

 

 

Bu sabah Türkiye'deki, İstanbul Memorial Hastanesi’ne giden Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’e anjiyo yapıldığı bildirildi.

 

YENİDÜZEN HABER PAKETİ’nin 4303 abonelerine duyurduğu habere göre, daha ileri bir müdahaleye gerek olmadığını açıklayan doktorlar, Kaşif’in istirahat etmesi gerektiğini açıkladı. Kaşif yarın adaya dönecek.

 

 


Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’e  11:30’da adadan ayrıldı.

Kaşif’e refakat eden Dr. Ercan Aşçıoğlu, Ercan’da basına kısa bir açıklama yaptı. Aşçıoğlu, “İstanbul Memorial Hastanesi’nden Dr. Bingür Sönmez,  Sayın Bakanın arkadaşı, merak etti, İstanbul’a davet etti, bakan da kıramadı” dedi.

 

 


Kalp damarı spazmı geçiren Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

İleri tetkik için bugün saat 11.30’da İstanbul’a gidecek Sağlık Bakanı Kaşif’e Dr. Erkut Aşıcıoğlu refakat edecek.

Dün akşam rahatsızlanan ve Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde kontrol altına alınan Kaşif’i, bu sabah saat 09.00 sıralarında Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner ziyaret etti.

ÖZCENK: “GECEYİ RAHAT GEÇİRDİ. GENEL DURUMU ÇOK İYİ

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erdal Özcenk, Bakan Kaşif’in sağlık durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bakan Kaşif’in geceyi rahat geçirdiğini, her hangi bir komplikasyon görülmediğini, genel durumunun çok iyi olduğunu kaydetti.

Özcenk, Kaşif’in dün akşam saat 20.30 sıralarında göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye geldiğini, yapılan tetkikler ve çekilen elektrokardiyografide koroner yetmezlik ve ritim bozukluğu tespit edildiğini ifade ederek, uygulanan tedavi neticesinde ağrılarının geçtiğini, kalp ritminin de düzeldiğini söyledi.

Özcenk, Kaşif’in 5 yıl önce kalp krizi geçirdiğini ve stent takıldığını belirterek, Bakan’ın daha önceden yaptırması gereken ileri tetkiklerin yapılması için bugün İstanbul’a gideceğini ifade etti. (TAK)

 


Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, göğüs ağrısı nedeniyle gittiği Gazimağusa Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Kaşif’in bu akşam istanbul’a gitmesi bekleniyor

 

İLETİ TETKİK

 

 

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Erdal Özcenk, hastanenin Koroner Yoğun Bakım Servisinde tedavisine başlanan Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in durumunun iyi olduğunu açıkladı. Kaşif,bugün ileri tetkik için İstanbul’a gidiyor

 

UBP’nin Kasım ayındaki kurultayında başkanlık için adaylığını açıklayan Ahmet Kaşif’in geçirdiği rahatsızlık nedeniyle adaylıktan çekilip çekilmeyeceği de tartışılmaya başlandı. Üst düzey bir UBP yetkilisi “tabii ki son kararı Kaşif verecek. Hastalıksa hastalık, ama rakibinin de benzer sorunları var. Düz mantıkla bakarsak onun da adaylıktan çekilmesi lazım” dedi

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, dün gece göğüs ağrısı şikayeti ile gittiği Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Saat 20.00 sıralarında Hastaneye giden Kaşif’in ilk anda kalp krizi geçirdiği sanıldı. Yapılan tetkikler sonucunda Kaşif’in kalp krizi geçirmediğinin saptandığını açıklayan Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erdal Özcenk, Kaşif’e iki kez değişik saatlerde tetkik yapıldığını, kalp krizinin söz konusu olmadığını söyledi.

Özcenk, Koroner Yoğun Bakım Servisine yatırılan Kaşif’in kalp ritminin de düzeldiğini kaydetti.

Beş yıl önce kalp damarlarındaki daralma nedeniyle operasyon geçiren ve 2 damarına stent takılan Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in koroner yetmezlik nedeniyle rahatsızlandığından şüphe ediliyor. Ahmet Kaşif’in bugün s akşam üzeri ileri tetkik için İstanbul’a gitmesi bekleniyor.

Kaşif’in UBP kurultayında Başkan adayı olduğunu açıklamasının ardından sıkıntılı günler yaşadığı, ağrılarının arttığı, Lefkoşa’da tahlillerini yaptırdığı ancak ileri tetkikler için 20 Temmuz törenlerinin tamamlanmasını beklediği öğrenildi.

 

HASTANE DOLDU, TAŞTI

Kaşif’in Gazimağusa Devlet Hastanesine kaldırıldığının duyulması üzerine hastane ziyaretçi akınına uğradı. Vatandaşların yanı sıra Başbakan İrsen Küçük, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, UBP Genel Sekreteri Dr. Ertuğrul Hasipoğlu, CTP Gazimağusa Milletvekilleri Ferdi Sabit Soyer ve Sonay Adem de hastaneye gelerek Kaşif’i ziyaret etti. Ziyaretçiler, Kaşif’in durumunun iyi olduğunu, zaman zaman etrafındakilerle şakalaştığını söylediler.

 

KÜÇÜK: “ACİL ŞİFALAR DİLERİM”

Kaşif’i Hastanede ziyareti sonrasında basına bilgi veren Başbakan Küçük, hastalık haberini alır almaz Başhekim Özcenk’le konuştuğunu, endişe edecek bir durum olmadığını öğrenmesine rağmen Kaşif’i bizzat görmek istediğini söyledi. Küçük “Acil şifalar dilerim. 5-6 gün önce de test yaptırmış, tahlil sonuçlarında bazı sıkıntılar varmış ama ileri tetkiki ihmal etmiş. Çok şükür endişe edecek bir durum yok. Yarın (bugün) akşam daha ileri tetkik için Türkiye’ye gidecek” dedi.

 

ADAYLIKTAN ÇEKİLECEK Mİ?

UBP’nin kasım ayında yapılacak hurultayda Başbakan İrsen Küçük’ün karşısında başkanlık için adaylığını açıklayan Ahmet Kaşif’in geçirdiği rahatsızlık sonrasında, adaylığını geri çekip çekmeyeceği hususu da tartışılmaya başlandı. Bazı siyasiler, Kaşif’in adaylığını geri çekip sağlığı ile ilgilenmesi gerektiğini söylerken UBP’nin üst düzey bir yetkilisi son kararın elbette ki Kaşif tarafından verileceğini söyledi. Ayni yetkili “Ama unutulmasın ki yarışacak rakibinin de benzer kalp sorunları var. Onun da kalbinde bir stent var” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1807 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler