1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KASAP’TAN ÖNEMLİ BAŞARI
KASAP’TAN ÖNEMLİ BAŞARI

KASAP’TAN ÖNEMLİ BAŞARI

İzmir’de hafta sonunda yapılan 22. Balkan Masterler Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden master milli atletlerimizden Hasan Kasap 2’si altın 4 madalya birden kazanarak erişilmesi güç bir rekora imza attı. Kuzey Kıbrıs Turkcell sponsorlu

A+A-

 

 

 

İzmir’de hafta sonunda yapılan 22. Balkan Masterler Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden master milli atletlerimizden Hasan Kasap 2’si altın 4 madalya birden kazanarak erişilmesi güç bir rekora imza attı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell sponsorluğunda 6 yıldır atletizm pistlerinde ülkemizi başarıyla temsil eden Hasan Kasap, 12 ülkeden toplamda 760 atletin mücadele ettiği Balkan Ülkeleri Master Atletizm Şampiyona’sından gurur veren bir başarıyla döndü.

Yarışların ilk gününde 3 Adım Atlama pistinde rüzgar gibi esen Hasan Kasap ilk altını burdan alırken ikinci altına 4x100 mt bayrak yarışında uzandı. Kasap 4x100 de 53.26 saniye ile ayni zamanda yeni bir Türkiye rekoruna da imza attı. Kasap saniyenin yüzde 4 kadar bir oranda ipi göğüslese Balkan rekorunu da kıracaktı.

Şampiyona’nın ikinci gününde 100 metre engellide yarışan Hasan Kasap birçok kez geçtiği Slovenyalı rakibine geçilerek gümüş madalya ile yetindi. Kasap Pazar gün katıldığı 200 metre yarışını yorgunluğun da etkisiyle üçüncü olarak tamamlayarak Bronz madalya elde etti.

Şampiyonaya katılan diğer 3 master atletlerimizden Şenlik Çetinkaya Yarı Maraton’u 3.’cülükle tamamlarken, ayni yarışta Osman Atakan 4’ncü geldi. Besim Erdenay da 800 mt yarışını 4’ncülükle tamamladı.

Balkan Master Şampiyonası’nda fırtına gibi eserek 4 madalya ile ülkeye dönen Hasan Kasap, basına yaptığı açıklamada, atletizm sporunun gönüllüsü olarak özellikle de yurt dışında başarılar elde ettikçe mutlu olduğunu söyledi. Son 6 yıldır kendisine sponsor olan, dünya pistlerinde elde ettiği başarılarda önemli payı bulunan Kuzey Kıbrıs Turkcell yönetimine teşekkür eden Kasap, “ inanıyorum ki bana verdikleri destekle atletizm sporuna gönül veren gençler çoğalacak, yurt dışında başarılarımız da artacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu haber toplam 487 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler