1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KASAP İNGİLTERE’DE BİRİNCİLİĞE UZANDI
KASAP İNGİLTERE’DE BİRİNCİLİĞE UZANDI

KASAP İNGİLTERE’DE BİRİNCİLİĞE UZANDI

Master Milli Atlet Hasan Kasap, İngiltere’de geçtiğimiz hafta katıldığı Pentatlon Yarışlarında kendi kategorisinde altın madalaya kazandı.

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell sponsorluğunda 5 yıldır dünya atletizm pistlerinde birçok başarıya imza atan Master Milli Atlet Hasan Kasap, İngiltere’de geçtiğimiz hafta katıldığı Pentatlon Yarışlarında kendi kategorisinde altın madalaya kazandı.

İngiltere’nin Sheffield  Kenti’nde  hafta sonu yapılan  “ İngiltere Kapalı Salon Pentatlon Şampiyonası” na üyesi olduğu Dünya Veteran Kulübü’nün davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs Turkcell formasıyla katılan Hasan Kasap bir kez daha gurur veren bir başarıya imza attı.

Teknik, kondüsyon, güç ve dayanıklılık gerektiren Pentatlon yarışları için uzun süredir çalışan Kasap, 55 – 59 Yaş Kategorisinde 60mt Engelli – Uzun Atlama – Gülle Atma – Yüksek Atlama ve 1000mt Koşu dallarında toplamda 2900 puan alarak altın madalyaya uzandı.  

İngiltere Kapalı Salon Pentatlon Yarışmalarında hırs ve azimle çalışmanın karşılığını

alan  Hasan Kasap,  rotasını Nisan ayında Finlandiya’da yapılacak Dünya Kapalı Salon Atletizm Şampiyonası’na çevirdi. Şampiyonada 60 mt Engelli yarışlarına odaklanan Kasap, Şampiyonanın ardından yine Finlandiya’da yapılacak Tedradekatlon yarışlarında geçen yıl olduğu gibi zirve yapmayı hedefliyor.

Hasan Kasap elde ettiği gurur dolu başarı için de görüşlerini dile getirirken

Avrupa atletizm  arenasında ülkenin adını duyururken, altın madalya alma gururunu da yaşamanın ayrı bir mutluluk olduğunu vurguladı. Master Milli Atlet Hasan Kasap, ülke sporuna ve sporcusuna sürekli olarak destek veren, kendisine 5 yıldır sponsor olarak uluslararası atletizm arenasında başarılar yakalama olanağı tanıyan Kuzey Kıbrıs Turkcell yöneticilerine teşekkürü borç bildiğini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                

Bu haber toplam 1059 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler