1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kartal’ın umutları ışıklarla birlikte söndü
Kartal’ın umutları ışıklarla birlikte söndü

Kartal’ın umutları ışıklarla birlikte söndü

Yenicami sahaya beyaz pankart açarak çıktı. Bunun birkaç türlü anlamı olabilir. Örneğin futbolumuzda beyaz sayfanın açılmasıyla ilgili, ya da kulüp olarak yeniden yapılanma anlamı taşıyan bir mesaj olabilir. Aslında bu mesaj belli çevrelere verilmek isten

A+A-

 

 

 Yenicami sahaya beyaz pankart açarak çıktı. Bunun birkaç türlü anlamı olabilir. Örneğin futbolumuzda beyaz sayfanın açılmasıyla ilgili, ya da kulüp olarak yeniden yapılanma anlamı taşıyan bir mesaj olabilir. Aslında bu mesaj belli çevrelere verilmek istenen önemli bir mesajdır.

Hangi anlamda değerlendirmek isterseniz değerlendirin sonuçta verilen mesaj doğru ve günün önemine uygun bir mesajdır. Umarım futbolumuzu yönetenler bu mesajdan olumlu anlamlar çıkarırlar ve futbolumuzu şike kaosunda kurtarırlar.

Maça gelince. Yenicami  haftalardır kötü gidişin bir devamını dün akşam da Atatürk Stadı’nda sergiledi. Yenicami haftalardır sayısız goller kaçırıyor. Bunun sonucunda da gelinen nokta şampiyonluk yarışından kopma noktası olmuştur. Hafta içerisinde İltaç hocanın istifasını kabul etmeyen yönetim, kardeşi Sertaç’ı da yanına yardımcı olarak getirmekle takımın motivasyonunu artırmayı hedefledi Bana göre bu düşünce mevcut ortamda yapılması gereken doğru bir hareketti. Ancak akşamki maçta anlaşılan o dur ki, Sertaç hocanın yerine kimi isterseniz getirin takımın özgüveni gitmiş, umutlarını tükenmiş ve futbol adına sahada beceriksizliklerin yaşandığı bir takım görüntüsü  vermiştir.

Şu anda takımı yöneten İltaç ve Sertaç hocanın futbol bilgisinden hiç şüphem yoktur. Birlikte çok işler başaracaklarını da düşünüyorum. Ancak maalesef Yenicami takımının pili bitmiştir. Akşamki mağlubiyetten sonra şampiyonluk yolundaki tüm umutlarını yitiren Yenicami, sanırım sahaya çıkarken verdikleri beyaz pankart mesajı, sanırım takım içerisindeki olumsuzluğun beyaz sayfaya dönüştüreceğinin habercisi olmuştur.

Akşam Yenicami daha atak oynamasına rağmen, beceriksizlikli mi desek, şanssızlık mı desek gol atma noktalarında bir türlü etkili olamadı. DTB savunma ağırlıklı, kontra futbolu tercih etti ve bunda da başarılı oldu. Özellikle siyahi oyuncusu Esosso, dün akşamki maçta harikalar yarattı. Aldığı her topta Yenicami savunmasında tehlike yaratan Esosso, bana göre maçın yıldızlarındandı. Buna karşın kaleci Emre’nin yerinde kurtarışları da Yenicami ofansına geçit vermedi. Akşamki karşılaşmanın en ilginç yönü, 65’inci dakikada kesilen elektrikler olmuştur. Yaklaşık 15 dakika oyununun durmasından sonra oyun yeniden başladı ve bana göre bu elektrik kesintisi Doğan Türk Birliği’nin işine yaradı. O ana kadar Yenicami’nin baskılı oyunu devam ederken, elektrik kesintisinden sonra, roller değişti ve Doğan Türk Birliği daha fazla pozisyon bulan taraf oldu.  Aslında Yenicami’nin mağlubiyetini elektrik kesintisine bağlamak istemiyorum. Çünkü 3 haftadır Yenicami’de gol noktalarında yaşadığı beceriksizlik ve şanssızlık herkes tarafından tespit edilmiş bir gerçektir. Bunun sonucunda bu şansızlık ve beceriksizlikle sabaha kadar oynasalar gol noktalarında sonuca gideceklerine inanmıyorum.

Maçın hakemlerine gelince, bana göre vasatın altında maç yönetilmiştir. Saha içerisinde kararlardan tutun da oyuncu değişikliği esnasında yaşanan kararsızlık sonucunda Serdar’ın sarı kart görmesine sebep olmuşlardır. Ne ilginçtir ki golden sonra sevinen Serdar, formasını çıkarınca doğal olarak ikinci sarı kartı yemesine ve 69’uncu dakikada oyuna giren Serdar’ın 81’inci dakikada oyun dışı kalmasına neden olmuştur.

Yenicami’nin bana göre bundan sonra yapması gereken şey, gelecek yılın takımının şablonunu yaratmak. Takımdan gidecek olan futbolcularını belirlemek. Yapacağı transferi de şimdiden tespit etmektir. Uzun süre oynamayan gençlere daha çok şans vermek ve hiç olmazsa geriye kalan 7 maçta bu gençlerin gerçek performanslarından emin olmaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 864 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler