1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kartal geç uçmaya başladı
Kartal geç uçmaya başladı

Kartal geç uçmaya başladı

Ezeli rekabetten Yenicami galip çıktı. Her iki takım için önemli bir karşılaşmaydı. Aslında Kaymaklı için galibiyet daha önemliydi, şampiyonluk için bu maçtan mutlak galibiyetle ayrılması gerekirdi, ancak dün ortaya koydukları oyun, hiç de maçın önemli ol

A+A-

 

 

 

Ezeli rekabetten Yenicami galip çıktı. Her iki takım için önemli bir karşılaşmaydı. Aslında Kaymaklı için galibiyet daha önemliydi, şampiyonluk için bu maçtan mutlak galibiyetle ayrılması gerekirdi, ancak dün ortaya koydukları oyun, hiç de maçın önemli olduğunu sergilemedi.

Yenicami haftalar önce, arka arkaya aldığı mağlubiyetlerle şampiyonluk umutlarını azaltmasına rağmen dünkü maçta, ilk devrenin rövanşını almayı hedeflemişti. Her ne kadar da şampiyonluk umutları azalmış olsa da, yine de Allah’tan umut kesilmez düşüncesinden hareketle oyuna çok hızlı başladılar ve ilk devrede attıkları üç golle oyundan galip ayrılmasını başardılar.

Aslında Yenicami’nin dünkü oyunu, tıpkı sezonun başında oynadıkları oyunları yansıtıyordu. Bunun nedeni, kafaların rahat olması ve futbolcuların öz güvenlerini yeniden kazanmalarındandır. Stresten uzaklaşınca ve artık şampiyon olma yükü üstlerinden inince daha rahat futbol oynamaya başladılar. Bu anlayış sahaya yansıyınca, güzel futbol ve güzel goller gelmeye başladı.

Dünkü maçta görevini yapmayan futbolcu yoktu. Arzulu ve istekli oyun, rakibin düzenini bozdu. Doksan dakika boyunca az pozisyon verdiler ve çok gol pozisyonuna girdiler.

Massa, Neval, Ünal, Okan, Yusuf çok iyiyiydi. Hemen hemen hiç hata yapmadan oynadılar.

Massa dün istediği topları aldı. Bunlardan ikisini gole çevirirken, bir de gol pası verdi. Çok koştu, çok çalıştı. Yusuf kalede her geçen maç daha çok güven vermeye başladı. Oynaya oynaya tecrübesi de çoğalacak ve Yenicami’ye uzun yıllar faydası olacak bir kaleci konumuna gelecektir.

Kaymaklı dün her bakımdan kötüydü. Hafta içerisinde yaptığı kupa maçının da etkisi ile takımda bir yorgunluk belirtisi vardı. Şampiyonluğun en yakın takipçisi olmalarına rağmen, galibiyeti hak edecek hiçbir varlık gösteremediler. Maçın başında sahaya sürülen kadro yeterli olmadı diye, maçın daha yirminci dakikası dolarken Nazım’ın oyundan çıkartılıp Jeffrey’nin oyuna alınması Mustafa hocanın takımı iyi tanımadığını gösteriyor. Bu gibi maçlarda hata yapmamak gerekir. Hele şampiyonlukta iddiası olan bir takımın bu gibi çelişkiler içerisinde olması yanlıştır.

Jeffrey’nin oyuna girmesi takıma artı katmıştır. Ancak bu tercihin maçın başında yapılması gerekiyordu. Bilal’in savunmada, jeffrey’nin de orta alanda oyuna başlaması daha doğru bir karar olurdu. Bilal görev adamıdır. Massa’nın üzerine oylatılsaydı daha yararlı olabilirdi. Ertaç’ın sahada varlığı ile yokluğu belli değildi. Mustafa ön plana çıkamadı. Biraz hareketli olan Mehmet de sakatlanıp oyundan çıkınca Kaymaklı tamamen çöktü. Kısacası taktiksel hatalar ve yıldız oyuncuların kötü olması mağlubiyetin habercisi oldu. Bu kadar kötü olmalarına rağmen Çağrı, Adal, Yasin, Bilal ve sakatlanıp oyundan çıkana kadar Mehmet Kaymaklı’nın kötü olmasına rağmen, ellerinden geleni yapmaya çalışan oyunculardı.

Maçın hakemine gelince kötü niyetli olduğunu söylemiyorum ama çok yanlış kararlar verdi. Her iki takım adına verdiği ve vermediği kartlar vardı. Futbolcuların, kendisine yaptığı el kol hareketlerine kayıtsız kaldı. Üstelik de gözünün içine baka baka yapılan bu hareketlerin onur kırıcı hareketler olmasına rağmen kart göstermemesine anlam veremedim.

Bunun yanında tribünlerde yaşanan küfür ve pet şişe atmaları, cılız da olsa, hoş değildi. İki Lefkoşa takımının üstelik de eş, dost, akraba, arkadaşlık ilişkilerinin fazla olduğu takımlarda bunların yaşanması doğru değildir. Fazla büyümeden önlenmesi, sevindirici taraf olmuştur.

Yenicami’nin galibiyeti, Çetinkaya’nın işini kolaylaştırmıştır. Sezonun bitimine dört maç kala en yakın takipçisine yedi puan fark atan Çetinkaya, bu işi bitirmiş gibi görülüyor. Gelecek haftaki Yenicami-Çetinkaya maçı önemli olsa da dünkü sonuçlar Çetinkaya’nın önünü açmıştır.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 770 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler