1. YAZARLAR

  2. Hasan Ecer

  3. Kartal doludizgin
Hasan Ecer

Hasan Ecer

Yazarın Tüm Yazıları >

Kartal doludizgin

A+A-

 Bu sezon ilk kez gittiğim Cihangir Stadı, gerçekten mükemmel bir zemine sahip olmuş. Bu sahada top oynamanın yanında futbol izlemek bile bir başka keyif veriyor insana.

            Yenicami oyuna tempolu başladı. İlk dakikalarda golü bulup rahatlamak ve oyunun kontrolünü eline geçirmek istedi. Nitekim öyle oldu. 13’üncü dakikada Halil Turan'ın golü ile öne geçti. Ne var ki golden sonra Cihangir yılmadı ve rakibinin üzerine daha çok gitmeye başladı.
       

    Oyunda denge kuran Cihangir, özellikle Yannick'in ortasahadaki mücadeleci oyunu ile gol noktalarında etkili olmaya çalıştı. Fakat Yenicami’nin, savunmadaki başarılı oyunu, Cihangir forvetine pozisyon olanağı tanımadı.      

      İlk yarı Yenicami’nin 1-0 üstünlüğünde noktalandı. Halil Turan'ın ilk devrese sakatlanıp oyundan çıkmasından sonra, yerine giren genç yetenek Mehmet Altın, performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Attığı gol de akıl doluydu.

            Hemen hemen her maçta kendisine görev vermeye özen gösteren Turan hocasını mahcup etmedi. Attığı golle de büyük moral buldu. Her geçen hafta özgüveni artan Mehmet, ileride çok başarılı bir oyuncu olacagını kanıtladı. Son yıllarda 17 yaşında takıma girmek her babayiğidin harcı degildir. O yüzde Mehmet'i bu noktaya getiren altyapı hocalarını da kutluyorum.

            İkinci devreye bu kez hızlı başlayan taraf Cihangir’di. Halil Turan'ın oyundan çıkmasından sonra, orta sahadaki etkinliği ile birlikte, hücüm gücünde de düşüş yaşayan Yenicami, kalesinde pozisyon vermeye başladı. Ne var ki doksan dakika başarılı bir savunma örnegi veren savunma, rakibine pozisyon bile vermedi.
       

     Buna karşın gole yakın olan ve gol noktalarında etkili olan taraf Yenicami’ydi. Özellikle Esin'in oyundan çıkmasından sonra farkı buldu. İkinci gol, Cihangir’in motivasyonunu ve direncini bozdu ve oyundan koptu.

            Esin dün, gayretli olmasına rağmen, üzerindeki ölü toprağını bir türlü atamıyor. Pozisyona girmesine rağmen şeytanın bacağını kırıp özgüvenini yeniden kazanama noktasında şansızlıklar yaşıyor.

            Turan hoca, Esini kazanmak istiyorsa, onu ikinci devre oyuna almalıdır. Eğer ısrarla Esini ilk onbirde oynatmaya devam ederse, kazanacağı yerde onu kaybedecektir.

            Esin kendini kanıtlamış bir golcü. Her futbolcuda olduğu gibi, sakatlıktan sonra performans düşüklüğü yaşıyordur. O yüzden Esin, tam olarak kendini iyi hissettiği zaman takımdaki yerini almalıdır.

            Yenicami hemen hemen her maçta yaptığı gibi, rakibini ikinci yarıda yıktı. Güçlü fiziği ve oyun anlayışlarıyla rakiplerini adete boğuyor. Dün de öyle oldu. Geniş kadroya sahip olması, Turan hocanın elini de güçlendiriyor.

            Cihangire gelince. Lider karşısında ortaya koyduğu mücadele iyiydi. Sadece gol noktalarında eksikleri vardır.  Mevcut kadro ile yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalıştılar. Ama eldeki hamur bu. Korkak oynamadılar dişe diş mücadele ettiler fakat güçleri bu kadar.

            Yenicami yedide yedi yaparak ve de güzel futbol oynayarak yoluna devam ediyor. Geçen yıla oranla çok daha keyif veren bir görüntü içerisindeler. Disiplin, arkadaşlık ve yardımlaşma hat safhada. Başarının sırı burada yatıyor.

Bu yazı toplam 1331 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar