1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARŞIYAKA ERGİN ŞAHDUR STADI AÇILDI
KARŞIYAKA ERGİN ŞAHDUR STADI AÇILDI

KARŞIYAKA ERGİN ŞAHDUR STADI AÇILDI

Karşıyaka Anamur Spor Kulübü’nün maçlarını oynadığı ve Ergin Şahdur Stadı, dün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

A+A-

 

 

İkinci Futbol Ligi ekiplerinden Karşıyaka Anamur Spor Kulübü’nün maçlarını oynadığı ve Ergin Şahdur Stadı, çimlendirilip hazır hale getirildikten sonra dün düzenlenen törenle Başbakan İrsen Küçük tarafından hizmete açıldı. Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Dairesi Müdürlüğü’nün katkıları ile yeniden hizmete açılan Ergin Şahdur Stadı’nın açılışına Başbakan İrsen Küçük’ün yanı sıra Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı bürokratları ve köy halkı katıldı.

Açılışta konuşan Karşıyaka Anamur Spor Kulübü Başkanı Yusuf Gagari, çok mutlu ve gurulu bir gün yaşadıklarını, çimlendirilen sahalarıyla birlikte futbol liglerinde çok daha başarılı sonuçlar alacaklarına inandığını dile getirerek, katkılarından ötürü Başbakan İrsen Küçük’e ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Dairesi yetkililerine teşekkürlerini iletti.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan da bu güzel günde böylesine güzel bir tesisin KKTC gençliğine kazandırılmasından ötürü mutluluk duyduğunu, bu sahanın bugün bu konuma gelmesinde katkısı ve emeği bulunan herkesi kutladığını, Karşıyaka Spor Kulübü’ne bundan sonraki süreçte başarılar dilediğini ifade etti.

Karşıyaka Anamur Spor Kulübü’nün maçlarını oynayacağı Ergin Şahdur Stadı’nın açılışını gerçekleştiren Başbakan İrsen Küçük, ülke gençliğine yönelik olarak yapılan yatırımların ve tesislerin çok önemli olduğunu ve bu yatırımların artarak devam edeceğini vurguladı. KKTC gençliğinin yaşanan ambargolara rağmen ne kadar yetenekli ve ne kadar başarılı olduğunu yurt dışında katıldığı turnuvalarda kanıtladığını söyleyen Başbakan Küçük, Karşıyaka Spor Kulübü’ne kazandırılan bu tesisin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ettiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 522 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler