1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Karşılık beklemeden iyilik yapıyorlar
Karşılık beklemeden iyilik yapıyorlar

Karşılık beklemeden iyilik yapıyorlar

"İhtiyaçlı Ailelere Yardım Eden Vakıf"ın temsilcileri olarak görev alan çocuklar, tespit ettikleri ihtiyaçlı ailelere gıda yardımı dağıtıyor.

A+A-

Kıbrıs Vakıflar İdaresi (KVİ), değişik bölgelerde çocukların, vakıfların temsilcileri olarak görev alıp, vakıf ruhunu yaşatmaları için proje başlattı

Lefkoşa Surlariçi’nde bu amaçla, "İhtiyaçlı Ailelere Yardım Eden Vakıf"ın temsilcileri olarak görev alan çocuklar, tespit ettikleri ihtiyaçlı ailelere gıda yardımı dağıtıyor.

KVİ’den yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında, Lefkoşa Surlariçi’nde yaşları 12 ile 14 arasında değişen çocuklar, “İhtiyaçlı Ailelere Yardım Eden Vakıf” üyeleri olarak, bölgeyi sokak sokak dolaşarak ihtiyaçlı aileleri tespit ediyor.

“KARŞILIK BEKLEMEDEN İYİLİK YAPMAK”

“Karşılık beklemeden iyilik yapmak” sloganıyla hayır faaliyetlerini sürdüren Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin, vakıf geleneğinin toplumda yaşatılması için başlattığı projeye gönüllü katılan bu çocuklar, Surlariçi bölgesinde tespit ettikleri ihtiyaçlı ailelere, Vakıflar İdaresi’nin sağladığı gıdaları bizzat dağıtıyor.

İyilik yapmayı, paylaşmayı ve yardım etmeyi öğrenen çocuklar,  “İhtiyaçlı Ailelere Yardım Eden Vakıf” bünyesinde,  karşılık beklemeden iyilik yaparak, akranlarına örnek olacak faaliyette bulunuyor ve sorumluluk duygusuyla vakıf ruhunu yaşayarak öğreniyor.

ÇOCUKLARIN DÜŞÜNCELERİ

Çocuklardan 12 yaşındaki Devran Koç, “Böyle bir iş yaptığım için çok mutluyum. İnsanlara yardım götürünce kendimi büyük bir işadamı gibi hissediyorum. İnsanlara iyilik yapıyoruz, bundan çok mutlu oluyorum” dedi.

14 yaşındaki Üzeyir Gezer de, insanlara yardım ettiği için mutlu olduğunu ve kendisini iyi hissettiğini belirterek, “İhtiyacı olan aileleri araştırıyoruz, sonra onlara yardımları götürüyoruz. Bu bizi mutlu ediyor” diye konuştu

12 yaşındaki Düzgün Gezergün ise, “Eve gittiğimde ‘bugün çok iyi iş yaptık’ diye düşünüyorum. Kendimi, iyilik dolu hissediyorum ve mutlu oluyorum” diyerek duygularını paylaştı.

(tak/yd)

Bu haber toplam 2251 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler