1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARPUZ HASADI DURDURULDU
KARPUZ HASADI DURDURULDU

KARPUZ HASADI DURDURULDU

Karpuz Üreticileri Dayanışma Komitesi’nin haksız kazanç isyanı

A+A-

 

 

 


Karpuz Üreticileri Dayanışma Komitesi, bazı kişilerin “bilinçli olarak karpuz fiyatlarını düşürmesini ve haksız kazanç elde etmesini” protesto etmek amacıyla, komite üyesi üreticilerin karpuz hasadını bir süre durdurma kararı aldığını bildirdi.
Tüm karpuz üreticilerine; “Bostanlarını yok pahasına icar etmemeleri” çağrısında bulunan komite, marketlerden de destek istedi.
Komite üyelerinin imzasıyla yayınlanan açıklamada, üreticilerin, karpuzun kilosu için kendilerine 15-20 kuruş ödenmesini kabul etmedikleri ve karpuzun kilosunun üreticiye maliyetinin 50 kuruş olduğunu belirtilerek, 15-20 kuruşun 40 derece sıcakta karpuzun toplama masrafını bile karşılamadığı kaydedildi.
Karpuz Üreticileri, bu gerçekler ortada iken, “birkaç karpuz cambazı” olarak nitelediği kişilerin bostanları ucuza kapatmak için bilinçli olarak karpuz fiyatlarını düşürdüğünü ve haksız kazanç elde etmelerini protesto ettiklerini vurguladı.

“ÜRETİCİDEN-MARKET TEZGAHLARINA”
Üreticiler, bu çerçevede karpuz hasadını bir süre durdurma kararı aldığını belirterek, şunları kaydetti:
“Bizler dayanışma içerisinde ürünlerimizi tüm marketlerimize ‘Üreticiden-Market Tezgahlarına’ sloganıyla aradan aracıyı kaldırarak servis yapabileceğimizi duyururuz. Marketlerimizden bizlere destek olmalarını istiyoruz

‘ÜRETİCİYİ YAŞATMALIYIZ, YOKSA ÇOK DAHA YÜKSEK FİYATLARA TÜKETİRİZ’
Ülkemizde tarım sektörü ve sebze meyve yetiştiriciliğinin sürekliliğini istiyorsak, alın terinin simgesi olan üreticilerimizi yaşatmalıyız. Yoksa her şeyi dışarıdan ithal etmek zorunda kalır, bu ürünleri çok daha yüksek fiyatlara tüketiriz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 756 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler