1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Karpaz’dan bir arazi de Galatasaray’a
Karpaz’dan bir arazi de Galatasaray’a

Karpaz’dan bir arazi de Galatasaray’a

Türkiye’de yayın yapan Vatan gazetesi, Galatasaray Kulübü’nün KKTC’de mega bir tesis inşa edeceğini duyurdu. Vatan’ın haberine göre Karpaz bölgesine yapılacak tesis için “100 dönümlük bir alan hükümet tarafından rezerve edil

A+A-

 

 

Türkiye’de yayın yapan Vatan gazetesi, Galatasaray Kulübü’nün KKTC’de mega bir tesis inşa edeceğini duyurdu.
Vatan’ın haberine göre Karpaz bölgesine yapılacak tesis için “100 dönümlük bir alan hükümet tarafından rezerve edildi.”
 Söz konusu yatırımın YAGA vasıtasıyla yapılıp yapılmadığı ve bahsi geçen ‘rezerve’nin hibe mi yoksa arazinin satın alınmasına dönük bir anlaşma ile mi yapıldığı ise merak konusu...
VATAN’ın haberine göre, “G.Saray, F.Bahçe’nin Topuk Yaylası’nı gölgede bırakacak bir projeyle Yavru Vatan’a görülmemiş bir mega tesis yaptıracak. 100 dönümlük arsaya Resort Otel ve spor kampı tesisi yaptırmak için ilk adımları atan G.Saray’da projeye önderlik yapan yönetici Emir Sarıgül, ‘Bu tesis, tüm spor kulüplerine örnek teşkil edecek’ ifadelerini kullandı...”
G.Saray, kulübe büyük bir ekonomik gelir sağlayacak olan yepyeni bir projeyi hayata geçiriyor. Sarı-kırmızılıların yönetim kurulunda yer alan Emir Sarıgül’ün önderliğinde çalışmaları sürdürülen proje için geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst’ü ziyaret eden G.Saray yöneticileri Semih Haznedaroğlu, Emir Sarıgül ve Sedat Doğan en kısa sürede Yavru Vatan’a eşi olmayan bir Resort Otel ve spor kampı tesisi kazandıracaklarının müjdesini verdi.
Sarıgül, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yönetiminin G.Saray Spor Kulübü’ne rezerve ettiği alanla ilgili yaptığı açıklamada, “Başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na, Başbakanı İrsen Küçük’e ve Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst’e, G.Saray camiasından desteğini esirgemeyen tüm Bakanlar Kurulu’na teşekkür ederiz. Buraya dünyadaki tüm futbol takımlarının kamp ve eğitim sürelerini en çağdaş bir şekilde geçirebilecekleri, istenilen her şeyin içersinde yer aldığı bu büyük kompleks yapılacak” dedi.
Haznedaroğlu 3 ay içinde konsept proje, ced raporu ve fizibilite çalışmaları ile yeniden Kıbrıs’ı ziyaret edeceklerini, yeni yönetimin bu projeye öncelik verdiğini vurguladı.


 

Özgürgün, “seçim yasakları” içerisinde açıklamıştı:

“Galatasaray’a Karpaz’da arazi tahsis ettik”

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yer alan toplantıya katılan Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürün, aylar önce Galatasaray Spor Kulübü’ne Karpaz’da arazi tahsis ettiklerini açıklamıştı.
Özgürgün, Galatasaraylı olduğunu, bununla da iftihar ettiğini ve gurur duyduğunu belirterek, “Gittiğim her yerde Galatasaraylılığın ayrıcalığını yaşıyorum. Galatasaray’ın, dünyanın en ücra köşelerinde bile bilindiğini görüyorum. Bakanlar Kurulumuzda da Galatasaraylı Bakan çok” demişti.
Galatasaray Kulübü’nün talebi üzerine, KKTC’nin Karpaz bölgesinde denize sıfır 150 dönümlük bir araziyi kulübe tahsis ettiklerini anlatan Özgürgün, “Seçim yasakları nedeniyle bunun protokolünü imzalayamadık. 18 Nisan günü yasaklar bittiğinde, Galatasaray Kulübü başkanını KKTC’ye davet edip resmi protokolü imzalayacağız” diye konuşmuştu.

 

 

 

Bu haber toplam 3338 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler