1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARMAMIZ FİNALİST
KARMAMIZ FİNALİST

KARMAMIZ FİNALİST

Basketbol Federasyonu’nun çabaları ile Türkiye Merkez Güney Grubu elemelerine katılan Basketbol Genç Kız Karmamız başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Basketbol Genç Kız karmamız dün oynadığı karşılaşmada güçlü rakibi Kayseri Kaski Sporu mağlup ed

A+A-

 

 

Basketbol Genç Kız Karmamız Hatay’da katıldığı Türkiye elemelerinde Kayseri Kaski Spor’u 53 – 39 mağlup ederek final oynama hakkı elde etti. Bugün Mersin ile final karşılaşması yapacak takımımız galip gelmesi durumunda Anadolu Şampiyonası’na katılma hakkı elde edecek

 

 

Basketbol Federasyonu’nun çabaları ile Türkiye Merkez Güney Grubu elemelerine katılan Basketbol Genç Kız Karmamız başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Basketbol Genç Kız karmamız dün oynadığı karşılaşmada güçlü rakibi Kayseri Kaski Sporu mağlup ederek 3’te 3 yaptı.

Bugün saat 11:00’de Mersin ile final karşılaşması yapacak olan takımımız galip gelmesi durumunda Merkez Güney Grubu Finallerini ilk sırada tamamlayarak Anadolu Şampiyonası’na katılma hakkı elde edecek.

Genç Kız Basketbol karmamızın başarılı sonuçları ardından açılama yapan Basketbol Federasyonu başkanı Okan Donangil, “Hatay’da yer alan Şampiyonada grubundaki üç maçını da farklı kazanan ve final oynama hakkı elde eden Genç Bayan Basketbol takımı sporcularını ve coach Ayşe Günerman’ı yürekten tebrik ediyoruz. Bu turnuvada almış oldukları başarılı sonuçlar ile gururlandık. Özellikle Kayseri Kaski ekibi karşısındaki galibiyet bizleri fazlası ile sevindirmiştir ve Genç Bayanlarımız Final oynama hakkı elde etmişlerdir. Bu gibi imkanları sporcularımıza yarattığımız sürece, onların ne kadar başarılı olduklarını gözlemleyebiliyor ve motivasyonlarının da oldukça arttığını hissedebiliyoruz. İnanıyorum ki final maçını da kazanarak, Anadolu Şampiyonasına da katılabileceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 588 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler