1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kardana’nın hayati tehlikesi sürüyor
Kardana’nın hayati tehlikesi sürüyor

Kardana’nın hayati tehlikesi sürüyor

Yaya geçidindeki yaşlı kadına çarparak ağır yaralanmasına sebep olmakla suçlanan M.H.T. tutuklandı

A+A-

Lefkoşa’da yaya geçidi üzerindeki yayaya çarparak yaralanmasına sebep olan zanlı M.H.T., tutuklanarak bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Müfettiş Muavini Mustafa Berksan, olguları aktardı. Polis, zanlının 15 Ocak tarihinde saat 12.15 raddelerinde Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi üzerinde LDH ana girişi yakınlarında RH 132 plakalı aracı soldan birinci şerit içerisinde Gönyeli çemberi istikametine doğru dikkatsiz, süratli ve tehlikeli bir şekilde kullanıp seyretmekte olduğu yol üzerinde bulunan yaya geçidine geldiğinde, o istikametine doğru yaya olarak geçmekte olan Karşıyaka'da sakin Feriha Kardana'ya aracının ön kısmı ile çarpmış daha sonra yolun sağ şeridi içerisinde durduğunu anlattı.

Polis, kaza sonucu yaralanan yaya Feriha Kardana’nın ambulans ile Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak acil serviste yapılan ilk yardım tedavisine müteakip yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını belirtti.

Polis, kaza sonucu ağır yaralanan Feriha Kardana'nın hayati tehlikesi bulunduğunu ve bu nedenle işlenmiş olan suçun nevi ve niteliğinin değişme olasılığı bulunduğunu söyledi. Mesele ile ilgili olarak zanlının kazanın meydana gelişi ile ilgili gönüllü ifade verdiğini, söz konusu mesele ile ilgili olarak alınması gereken ifadeler, tespit edilmesi gereken tanıklar ve kamera görüntüleri bulunduğundan, zanlının poliste 1 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1662 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler