1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARAYILAN, ALIŞVERİŞE GİTTİ
KARAYILAN, ALIŞVERİŞE GİTTİ

KARAYILAN, ALIŞVERİŞE GİTTİ

İskele Belediyesi’nin hayvan koruma birimi dün İskele bölgesinde bir alışveriş mağazasına giren yılanı yakaladı. Dün akşamüzeri 15.00 sıralarında bir alışveriş mağazası deposunda görülen yılan çalışanlar ve müşteriler arasında kısa süreli bir paniğe

A+A-

 

 

İskele Belediyesi’nin hayvan koruma birimi dün İskele bölgesinde bir alışveriş mağazasına giren yılanı yakaladı. Dün akşamüzeri 15.00 sıralarında bir alışveriş mağazası deposunda görülen yılan çalışanlar ve müşteriler arasında kısa süreli bir paniğe yol açarken, İskele Belediyesi Hayvan Kurtarma ve Koruma Birimi’nde görevli ekiplerin olay yerine gelerek çıplak elle yılanı yakaladı. Mağazanın parke yerinde yakalanan yılanı bir kutuya koyarak zararsız hale getirmeye çalışan ekipler birçok insan tarafından korku dolu bakışlarla izlendi.

 

YILANI ELİYLE YAKALADI

Yılanı eliyle yakalayan belediye çalışanı Ziya Kırmızı, bu yılanın bir karayılan olduğunu ve tahmini olarak 7–8 yaşlarında bulunduğunu söyledi. Kırmızı, belediye olarak şimdiye kadar birçok hayvanı kurtardıklarını kedi köpek gibi hayvanları da sahiplendirdiklerini ifade etti. Ziya Kırmızı, bu yılanı kendi beslemeyi düşündüğünü ve yılanın şu an korkmuş vaziyette olduğunu ama kendine bir zarar verilmeyeceğini anladığı için kendisinin de insanlara bir zarar vermeyeceğini söyledi. Kırmızı, geçen günlerde de bir eve büyük örümcek girdiği için arandıklarını ve o örümceği bile yakalayıp zarar vermediklerini belediyenin hayvanlar konusunda çok duyarlı olduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1368 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler