1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KARAYEL'İ YIPRATAMAZSINIZ'
KARAYELİ YIPRATAMAZSINIZ

'KARAYEL'İ YIPRATAMAZSINIZ'

YAK Yönetim Kurulu’ndan Erdinç Börekci ve Devrim İzge’ye sert yanıt Yenicami Ağdelen Kulübü Yönetim Kurulu, dün basında eski futbolcuları Erdinç Börekçi ve hala lisansı Yenicami’de bulunan Devrim İzge’nin teknik direktör İlta

A+A-

 

 

YAK Yönetim Kurulu’ndan Erdinç Börekci ve Devrim İzge’ye sert yanıt

 

 

Yenicami Ağdelen Kulübü Yönetim Kurulu, dün basında eski futbolcuları Erdinç Börekçi ve hala lisansı Yenicami’de bulunan Devrim İzge’nin teknik direktör İltaç Karayel hakkında yaptıkları açıklamalara bir basın bildirisi ile cevap verdi. Bildiride iki futbolcu için yeşil sahada sarf ettiklerinden daha fazla efor sarf ederek konuştukları belirtilirken, Yenicami teknik heyetine dil uzatmaları kabul edilemez denildi. Karayeli eleştirmek için onun en az yarı kişilik ve başarısına sahip olunması gerektiğinin belirtildiği bildiride Karayel’i ve Yenicami’yi yıpratmanın iki çift söz ile mümkün olmayacağı belirtildi.

 

BASIN BİLDİRİSİ

YAK Yönetim Kurulu’nun yayınladığı basın bildirisi şöyle: “Yenicami Ağdelen Kulubü olarak gerek lisanslı sporcumuz Devrim İzge gerekse de Çetinkaya’ya transfer olan Erdinç Börekçi’nin Teknik Direktörümüz Sn. Karayel’i hedef alan açıklamalarını çeşitli basın yayın kuruluşlarından ve sosyal medya kaynaklarından üzülerek takip ettik.

Yenicami formasını giyerken ıslattıkları terden fazla şu anda konuşarak aynı eforu sarf eden bu arkadaşlarımızın Yenicami teknik heyetine dil uzatmaları kabul edilemez bir durumdur. Bilinmelidir ki Sn. Karayel ilk kez Yenicami’de görev yapmış bir teknik direktör değildir, Sayın Karayel’in kariyeri, elde ettiği başarılar ve kişiliği herkes tarafından bilinmekte ve takdir edilmektedir. Hocamıza dil uzatanların her şeyden önce hocamızı eleştirebilmeleri için onun yarı kişiliğine ve yarı başarısına sahip olamalıdırlar”

 

“EKMEĞİ BÜTÜN, KÖPEĞİ TOK İSTEMEK ARSIZLIK”

Eski futbolcumuz Erdinç Börekçi’nin transferi süresince her türlü iyi niyetli yaklaşımlarımıza karşılık, imza attığı günün ertesinde ya yeni kulübüne şirin görünmek ya da Yenicami’den aldığının hakkını verememesinin bir psikolojisi olarak mesnetsiz ve dayanaksız açıklamalarla teknik heyetimize ve doğal olarak kulübümüze karşı yakışıksız bir tutum ortaya koymuştur. Eski bir söz aslında durumu çok da iyi özetlemektedir, “hem ekmeği bütün hem köpeği tok” istemek arsızlıktır.

Halen kontratlı olan futbolcularımızdan Devrim’e ise tavsiyemiz sebat etmesidir. Her çıkılan yolda kişiliği gelişmiş kişiler bilmelidir zorluklar ve güzellikler çıkılan yolun istikametine göre değişir.

Tüm kamuoyu bilmelidir ki, Yenicami Ağdelen Kulübü Yönetim kurulu ne futbolcuların bireysel istekleri ile kelle alır, ne de ahkâm keser. Bizler çağdaş yönetim anlayışı gereği futbolcularımızın görüşlerini dinler ve problemlerini yardımcı olmaya çalışır hakları ne ise o haklarını günü ve zamanında yerine getirmeye çalışırız. Bunun karşılığında ise onlardan görevlerini yapmasını bekleriz ve bekleyeceğiz.

 

“KARAYEL VE YAK SÖZLERLE YIPRATILAMAZ”

Yenicami Ağdelen Kulübü Yönetim Kurulu teknik heyetine sonsuz güven duymaktadır,  sportif başarılar, günlük zaferler gelip geçicidir, kalıcı olan ve hatırlanan sportif kültür, beyefendilik ve sadakattir.  İsmini Kıbrıs Türk spor tarihine hem beyefendiliği ile hem de kazandığı zaferlerle silinmeyecek şekilde kazıyan hocamız Karayel’i ve Yenicami’yi yıpratmak iki çift söz ile mümkün değildir.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 566 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler