1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARAYEL: KAMP VERİMLİ GEÇTİ
KARAYEL: KAMP VERİMLİ GEÇTİ

KARAYEL: KAMP VERİMLİ GEÇTİ

Süper Lig’in şampiyonlukta iddialı takımlarından Yenicami, İzmit Kartepe’deki kampı tamamlayarak adaya döndü. Yenicami Teknik Direktörü İltaç Karayel kampın çok faydalı geçtiğini belirterek gerekli tüm çalışmaları yapma olanağı bulduklarını k

A+A-

 

 

Güren TİLKİ (KTSYD)

 

Süper Lig’in şampiyonlukta iddialı takımlarından Yenicami, İzmit Kartepe’deki kampı tamamlayarak adaya döndü.

Yenicami Teknik Direktörü İltaç Karayel kampın çok faydalı geçtiğini belirterek gerekli tüm çalışmaları yapma olanağı bulduklarını kaydetti.

 

“SÜRAT, ÇABUKLUK VE TAKTİKSEL ÇALIŞMALARA AĞIRLIK VERDİK”

Karayel, “7 günlük bir kamp süresince 10 antrenman 2 maç yapma imkanımız oldu. Genel anlamda kamp oldukça verimli geçti. 1700 metre yükseklikte çalışma ortamı bulduğumuz bu futbol kentinde zamanı çok iyi şekilde değerlendirdik” dedi.

Karayel özellikle sürat, çabukluk ve taktiksel konulara büyük ağırlık verdiklerini belirterek kamp boyunca futbolcuların oldukça istekli olmasının kendisini mutlu ettiğini kaydetti.

Yoğun tempoya rağmen Türkiye takımları ile yapılan iki karşılaşmada da futbolcuların ortaya koyduğu performanstan memnun olduğunu belirten Karayel, “Bu yıl Yenicami farklı bir oyun anlayışı ile sahada mücadele edecek. Burada özellikle üzerinde durduğumuz dörtlü savunma anlayışı ile takım olarak pres ve pasa dayalı bir sistem ortaya koyacağız” dedi.

 

MASSA, VİZE SORUNU NEDENİYLE KAMPA KATILAMADI

Yenicami Teknik Direktörü İltaç Karayel, Massa ile ilgili açıklamasında ise “Massa ile Kıbrıs’ta bir antrenman bir de maçta izleme fırsatı buldum, bize oldukça fayda sağlayacak bir futbolcu, ancak vize sorunundan dolayı Türkiye’ye gelmedi” dedi.

Karayel kardeşi Sertaç Karayel’in antrenmanlarına katılan Massa’nın şimdi de milli maç için Uganda’ya gittiğini, eylül ayının ilk haftası geleceğini ve bu süreçte lige kadar onu en iyi şeklide hazırlayacaklarını kaydetti.

 

FUTBOLCULARIMIZA TRANSFER TEKLİFİ GELDİ

İltaç Karayel kampın son günü Hascan ve İbrahim Çıdamlı’yı Kocaeli Körfez Takımı’nın beğendiğini belirterek, “Futbolcularımızın kalitesi ortada, özellikle genç yetenekler göz dolduruyor. İbrahim Çıdamlı ile ilgilenen oldu. Küçük yaşına rağmen Hascan’ın durumu dikkat çekmiş, fakat biz takımın konsantrasyonu açısından bu tip olaylardan futbolcularımızı uzak tutmaya çalıştık, bunun yerinin kamp ortamı olmadığını belirttik ve bütün dikkati çalışmalara verdik” dedi.

Karayel yeni bir sezona başlayacaklarını ve takımlarla ilgili yorum yapmanın erken olduğunu belirterek, “Sezon öncesi hazırlıklarına göre değerlendirdiğimizde bana göre Yenicami adına fikstür iyidir diyebilirim. Özellikle lige iyi başlamak ve sonrasında performansımızı en üst seviyeye çıkarmak arzusundayız” diye konuştu.

 

AMAÇ KURUMSAL BİR YAPI

Yenicami Teknik Direktörü İltaç Karayel mevcut yönetimin bir yıllık süre için görevde olmadığını ve kurumsal bir yapı üzerinde yoğunlaşarak bunu başarma noktasına geldiklerini kaydederek, “Hedefimiz kurumsal altyapı ve bunun ürünü olarak en büyük başarılara ambargo koyabilecek bir takımdır. Bu vesile ile basında da yansıdığı gibi Yenicami bu yıl 14 transfer ile en çok futbolcu alan kulüp gösterilmektedir. Ancak bunun 13 tanesi altyapıya transfer edilmiş, sadece 1 futbolcu A takım kadrosuna dahil edilmiştir. Bu da yönetimin altyapıya verdiği önemin bir göstergesidir” dedi.

Karayel “Bu yıl mevcut kadro başa oynayabilecek niteliktedir. Şampiyonluk yarışı sonuna kadar sürdürme arzusundayız” diyerek bu konuda katkı koyan hiçbir özveride kaçınmayan Yenicami yönetime teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 568 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler