1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARAYEL: GERÇEK HEDEF LİG
KARAYEL: GERÇEK HEDEF LİG

KARAYEL: GERÇEK HEDEF LİG

Sezonun ilk önemli kupası olan Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Kupası’nı, geçtiğimiz sezonun Birinci (Süper) Lig şampiyonu K.Kaymaklı’yı 2-1 yenerek kazanan İkinci (Birinci) Lig şampiyonu Yenicami’nin başarılı teknik direktörü İltaç K

A+A-

 

 

Yenicami’nin, üç sezon sonra döndüğü Süper Lig’de kurumsal altyapıyı oluştururken hedefinin de şampiyonluk yarışında var olmak olduğunun altını çizen Karayel; yarışın Kaymaklı, Çetinkaya, Yenicami, Mağusa Türk Gücü ile B.Bağcıl arasında geçeceğini iddia etti

 

 

Sezonun ilk önemli kupası olan Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Kupası’nı, geçtiğimiz sezonun Birinci (Süper) Lig şampiyonu K.Kaymaklı’yı 2-1 yenerek kazanan İkinci (Birinci) Lig şampiyonu Yenicami’nin başarılı teknik direktörü İltaç Karayel, K.Kaymaklı maçından sonra YENİDÜZEN’e konuştu.

 

KTSYD KUPASI’NI KAZANMAK MORAL VERDİ

Teknik Direktör İltaç Karayel, KTSYD Kupası’nı kazanmalarının, camialarına ve takımına moral verdiğini söyledi. Bunun başlıca nedeninin ise yendikleri takımın (K.Kaymaklı) geçtiğimiz sezonun Süper (Birinci) Lig şampiyonu olduğunu dile getirirken, üstelik K.Kaymaklı’nın transfer sezonunda Ertaç, Jeffrey ve Debola gibi klas oyuncularla takviye edilmiş güçlü bir kadro ile mücadele ettiğinin altını çizdi.

Dolayısıyla kendilerini sınama açısından K.Kaymaklı maçının çok iyi bir deneyim olduğunu ifade eden Karayel ancak gerçek hedefin lig olduğunu vurguladı.

K.Kaymaklı maçında iyi yanlarının yanında, eksikliklerini de görme fırsatı bulduklarını belirten Karayel, lig öncesi geriye kalan 10 günlük süreyi iyi bir şekilde değerlendirip, lige en iyi şekilde girmeyi arzu ettiklerini söyledi.

 

İSTEDİĞİMİZ PRESİ UYGULADIK

Karayel devamla, K.Kaymaklı karşısında takım olarak istedikleri presi rakibe uyguladıklarını ne var ki aşırı sıcak havada zaman zaman oyunun temposunu düşürmeyip dikine oynamaya çalışmalarının oyun sürecinde kendilerini yorduğunu vurguladı.

Aslında,  yoğun bir pas trafiği ile oyunun temposunu düşürebileceklerini ifade eden Karayel, bu yüksek temponun kendilerini zora soktuğunun altını çizdi.

 

GENİŞ BİR KADROYA SAHİBİZ

Bu sezon, takımlar, lige daha az sorunla ve daha güçlü kadrolarla gireceğini dile getiren Karayel, Yenicami’nin de bu takımlardan biri olduğunu söyledi.

 Kadro olarak, geniş bir kadroya sahip olduklarını belirten Karayel,  İlk maçlarda, geçen yıldan kalan cezalı futbolcularımız olduğunu söyledi. Bu futbolcuların Kayhan, Kemal Uçaner ve Mehmet Göktaş olduğunu, bu futbolcuların ligin ilk maçında takımdaki yerlerini alamayacaklarını anımsatan Karayel,  geniş kadrolarından dolayı, bu futbolcuların eksikliğinin sıkıntı yaratmayacağına inandığını dile getirdi.

 

ŞAMPİYON ADAYLARI ARASINDAYIZ

Yenicami’nin üç sezon sonra döndüğü Süper Lig’de, kurumsal altyapıyı oluştururken hedefinin de şampiyonluk yarışında var olmak olduğunun altını çizen Karayel, yarışın Kaymaklı, Çetinkaya, Yenicami, Mağusa Türk Gücü ile B.Bağcıl arasında geçeceğini iddia etti. Dolayısıyla, şampiyonluğa ulaşacak takımın toplayacağı puanın yüksek olmayacağını belirten Karayel, şampiyonluk yarışının çok çetin geçeceğini söyledi.

 

HAZIRLIK MAÇLARINDAKİ AGRESİFLİK LİGE TAŞINMASIN

Hazırlık maçlarında, özellikle birçok futbolcunun kart gördüğü gerçeğinin yaşandığını ifade eden Karayel, bunların lige taşınmamasını, daha soğukkanlı, sadece futbol oynamaya yönelik uğraşların ön plana çıkması dileğiyle 2011-2012 futbol sezonunun tüm takımlara adına başarılı geçmesi dilediğini sözlerine ekledi.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler