1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARAVANLAR KALDIRILIYOR
KARAVANLAR KALDIRILIYOR

KARAVANLAR KALDIRILIYOR

Zafer Burnu Milli Park alanında, yasadışı şekilde yerleşen ve çevre kirliliği yaratan karavanların Çevre Dairesi tarafından kaldırılacağı açıklandı. Çevre Koruma Dairesi Müdürü Eşref Ünlüsoyer yaptığı açıklamada, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel&#

A+A-

Zafer Burnu Milli Park alanında, yasadışı şekilde yerleşen ve çevre kirliliği yaratan karavanların Çevre Dairesi tarafından kaldırılacağı açıklandı.

Çevre Koruma Dairesi Müdürü Eşref Ünlüsoyer yaptığı açıklamada, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’in direktifiyle, Zafer Burnu Milli Park Alanı’nda denetimlerin artırıldığını bildirerek yasalar çerçevesinde gerekenin yapılacağının altını çizdi.

Ünlüsoyer, “Milli Park alanına yerleşen karavanlar ile ilgili gerekli denetimler yapılmaktadır, hiçbir yasal dayanağı bulunmayan bu yerleşim şekli ile ilgili her türlü yasal yaptırımları uygulamaktan kaçınmayacağız” dedi.

Milli Park alanı içerisinde yapılaşmanın yasal olmadığını dile getiren Ünlüsoyer, özellikle özel koruma altında olan bölgelerde yasa dışı yapılaşmaya kesinlikle müsaade etmeyeceklerini söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1355 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler