1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARARNAME MEMNUN ETMEDİ
KARARNAME MEMNUN ETMEDİ

KARARNAME MEMNUN ETMEDİ

BULUTOĞLULARI: YASAL GİRİŞİM BAŞLATACAĞIM Yasa gücünde kararname ile 90 gün zorunlu izne çıkarılan LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, kararın yanlış olduğunu belirterek, “şok oldum” dedi. Bulutoğluları, gerekli yasal girişimleri yapacağını söy

A+A-BULUTOĞLULARI: YASAL GİRİŞİM BAŞLATACAĞIM

Yasa gücünde kararname ile 90 gün zorunlu izne çıkarılan LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, kararın yanlış olduğunu belirterek, “şok oldum” dedi. Bulutoğluları, gerekli yasal girişimleri yapacağını söyledi.

Kararın demokrasiye, anayasaya ve belediyenin özerkliğine aykırı olduğunu söyleyen Bulutoğluları, tüm Belediye Başkanlarının da kendisiyle aynı görüşte olduğunu kaydetti. Bulutoğluları, bundan sonraki tavrını diğer belediye başkanlarıyla görüşerek netleştireceğini ifade etti.

Kararın geri alınması için Başbakan Küçük ile görüşeceğini aktaran Bulutoğluları, şu an istifa etmeyi düşünmediğini sözlerine ekledi.


BES BAŞKANI BOZAT: TATMİN OLMADIK

BES Başkanı Savaş Bozat, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın Bakanlar Kurulu kararıyla 90 gün zorunlu izne çıkarılmasının kendilerini tatmin etmediğini ve şu an belediyenin çalışma şeklinde bir değişiklik yapma kararı almadıklarını açıkladı.

Bozat, yaptığı açıklamada, LTB’de 6 aydır süren bir kaos olduğunu, hükümetin duyarlı davranmasını istediklerini ancak bugün alınan izin kararının ülkede bir ilk olduğunu ve sonuçlarını bilemediklerini söyledi.

Bakanlar Kurulu kararının belediyede nasıl bir yapılandırma olacağını açıklamadığını ve bu kararla kaosun daha da büyüyeceğine inandığını savunan Bozat, kararda net bir tavır olmadığını belirtti.

Bozat, en kısa sürede “yasa gücünde kararname”yi inceleyerek neler yapılabileceğini değerlendireceklerini ancak Bulutoğluları’nın ve meclis üyelerinin izne ayrılacak olmasının sorunlarını çözmediğini söyledi.

Yarın için belediyedeki çalışmalarla ilgili bugünden farklı bir tutum öngörmediklerini kaydeden Bozat, kararı inceledikten sonra daha kapsamlı bir açıklama yapacaklarını belirtti.

Bu haber toplam 763 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler