1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KARARNAME DEMOKRATİK ZORBALIK'
KARARNAME DEMOKRATİK ZORBALIK

'KARARNAME DEMOKRATİK ZORBALIK'

Denktaş, Bakanlar Kurulunun LTB ile ilgili olarak aldığı kararın, gerek içerik, gerekse kapsam açısından Anayasa’ya aykırı ve ayni zamanda demokratik zorbalık olduğunu söyledi.

A+A-

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Bakanlar Kurulunun LTB ile ilgili olarak aldığı kararın, gerek içerik, gerekse kapsam açısından Anayasa’ya aykırı ve ayni zamanda demokratik zorbalık olduğunu söyledi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş yaptığı açıklamada, parti “Ülke demokratik yaşamında sonun başlangıcı” olarak gördükleri bu kararı, hiçbir koşul altında kabul etmediklerini belirtti.

Bu kararla ilgili olarak suç duyurusunda bulunacaklarını, DP Belediye Meclis üyesi Eribe Yağcıoğlu’nun görevine devam edeceğini söyleyen Denktaş, diğer partileri de aynı şekilde davranmaya davet etti.

Denktaş, “Lefkoşa halkına ve demokrasimize saygısızlık olarak nitelendirdiğimiz ve demokrasi tarihimize bir kara leke daha vuran bu kararın üreticilerini ise Anayasa ve hukuk ihlali yapmış olmaları nedeniyle, suçlu olarak gördüğümüzü bir kez daha duyururuz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 514 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler