1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARARLAR AÇIKLANDI
KARARLAR AÇIKLANDI

KARARLAR AÇIKLANDI

Sosyal Sigortalar (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı Bakanlar Kurulu’nda onaylanarak Cumhuriyet Meclisi’ne gönderildi. Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Bakanlar Kurulu’nun bugün yaptığı yaklaşık

A+A-

 

Sosyal Sigortalar (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı Bakanlar Kurulu’nda onaylanarak Cumhuriyet Meclisi’ne gönderildi.

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Bakanlar Kurulu’nun bugün yaptığı yaklaşık 2 saat süren toplantısı sonrasında alınan kararları basına açıkladı.

Özgürgün, Bakanlar Kurulu’nun Ramazan Bayramı arifesi olan 29 Ağustos Pazartesi ve Bayram tatili sonrası olan 2 Eylül Cuma günü kamu çalışanlarına idari izin verme kararı aldığını söyledi. Buna göre kamu çalışanları bayramda toplam 9 gün tatil yapabilecek.

Bakanlar Kurulu’nun bugünkü toplantısında, Sosyal Sigortalar (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı onaylayarak Cumhuriyet Meclisi’ne gönderdiğini kaydeden Özgürgün, kurulun, özellikle gıdada dövizdeki çıkıştan dolayı bazı fonlarda indirime gidilmesi kararı da aldığını belirtti.

Bakan Özgürgün, Meclis’e gönderilen yasa tasarıları ve indirim yapılan fonlar konusunda ilgili bakanlıkların daha sonra ayrıntılı açıklama yapacağını belirtti.

Özgürgün, bir soru üzerine, Bakanlar Kurulu’nun yol projeleriyle ilgili konuları da ele aldığını, konudan sorumlu bakanlıkların kurula bilgi verdiğini söyledi.

 


 

BAŞBAKANLIKTAN ‘TATİL’ AÇIKLAMASI

Başbakanlık, Ramazan Bayramı dolayısıyla idari iznin 2 gün değil bir gün olduğunu açıkladı.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, 2 gün idari izin verildiğine ilişkin Bakanlar Kurulu Sözcüsü tarafından yapılan açıklamanın ”yanlış anlaşılmadan” kaynaklandığı belirtildi ve iznin sadece cuma gününü kapsadığı belirtildi.

Başbakanlık açıklamasında şöyle denildi:

“Bugün Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Bakanlar Kurulu Sözcüsü tarafından yapılan ve  Ramazan Bayramı esnasında verilecek idari izinlerle ilgili olarak bazı yanlış anlaşılmaların ortaya çıktığı görülmüştür.

Bu bağlamda, 2 Eylül Cuma günü kamu görevlileri idari izinli olacaktır. Ancak 29 Ağustos Pazartesi günü kamu görevlilerine idari izin olarak verilmemiş olmakla birlikte,  o gün  arife  olması nedeniyle mesai yarım gün yapılacaktır.”

 

 

Bu haber toplam 1997 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler