1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KARAR GÜNÜ'
KARAR GÜNÜ

'KARAR GÜNÜ'

Kıbrıs Türk Petrolleri’nin (K-PET), İnkişaf Sandığı’na ait yüzde 48’lik hisseden yüzde 38’inin satışına ilişkin ihalenin bugün sonuçlanması bekleniyor. Hükümetin kararı üzerine 5 Kasım’da çıkılan ihale çerçevesinde şartname a

A+A-

 

Kıbrıs Türk Petrolleri’nin (K-PET), İnkişaf Sandığı’na ait yüzde 48’lik hisseden yüzde 38’inin satışına ilişkin ihalenin bugün sonuçlanması bekleniyor. Hükümetin kararı üzerine 5 Kasım’da çıkılan ihale çerçevesinde şartname alan 11 şirketin bugün sunacağı teklifler, zaman kaybedilmeden değerlendirilecek.

KIBRIS’ın elde ettiği bilgilere göre; teklif sunma kararı alan 11 şirketten üç tanesi KKTC’de, diğerleri ağırlıklı olarak Türkiye’de faaliyet gösteriyor.
KKTC’den Boyacı Grubu ile Mustafa Hacıali İşletmeleri’nin ‘ortak teklif’ sunmaları beklenirken, İşadamı Şemsi Kazım’ın oğlu Metin Erkmen ve Halil Güçlüer’in de teklifte bulunacakları öğrenildi.

Türkiye kanadından ise; kısa bir süre öncesine kadar ağırlıklı olarak Doğan Grubu’nun adı geçerken, daha sonra ortaya çıkan koşullar çerçevesinde bu grubun geri adım attığı iddia edildi. Atlatjet, FTZ otomotiv ve akaryakıt şirketinin, Türkiye kanadından teklif sunması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler