1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Karar ertelendi
Karar ertelendi

Karar ertelendi

Alsancak’ta Memduh Ulugün’ü 6 bıçak darbesiyle öldüren Mehmet ve Meryem Doğu hakkında açıklanması berklenen karar heyetin toplanamaması nedeniyle ertelendi.

A+A-

Alsancak’ta Memduh Ulugün’ü 6 bıçak darbesiyle öldüren Mehmet ve Meryem Doğu hakkında açıklanması berklenen karar heyetin toplanamaması nedeniyle ertelendi.
Mahkeme Başkanı Nüvit Gazi Hacı kararı 23 Eylül tarihine erteleyerek oturumu kapattı. 

Hatırlancağı üzere, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıkların davasının kararı 5 Eylül’e bırakılmıştı. Uzun süren duruşmaların ardından karara kalan davada sanık Meryem Ulugun, Mehduh Ulugün’ün kendisine defalarca tecavüz ettiğini, susması için tehdit ettiğini, ilk tecavüzün ise ilaçla bayıldıktan sonra olduğunu öne sürmüştü. Meryem Doğu, eşinin gerçeği öğrendiğini, olay günü amacının onu öldürmek olmadığını, konuşmak için bir araya geldiğini ancak kendisine hakaret edince öldürdüğünü söylemişti.

Mehmet Doğu da cinayetle alakası olmadığını, gerçeği öğrendikten sonra Ulugün’le konuştuğunu ancak onu öldürmek gibi bir plan yapmadığını iddia etmişti. Mehmet Doğu, olay günü bağırtılar duyduğunu, eşi Meryem Doğu’nun Ulugün’le boğuştuğunu, yanlarına gidince bıçakladığını anladığını ve olaya müdahale edip, Ulugün’ü kurtarmaya çalıştığını söylemişti.

İddia makamı ise çiftin planlayarak, Ulugün’ü öldürdüğünü belirtip, mahkemeye olgular sunmuştu.

Mahkeme dava sürecinin ardından kararı 5 Eylül 2019 tarihine ertelemişti.

Alsancak’ta 13 Mart 2018 tarihinde meydana gelen olayda Meryem Doğu ile Mehmet Doğu’nun Memduh Ulugün’ü altı bıçak darbesiyle öldürdüğü iddia edilmişti.

Bu haber toplam 2554 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler