1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARAR AÇIKLANDI
KARAR AÇIKLANDI

KARAR AÇIKLANDI

Lefkoşa Rum Kaza Mahkemesi, KKTC’deki eski Rum mallarını “gasp” da dâhil, 11 suçtan yargıladığı Gary Rob davasını bugün karara bağladı. Rob, 10 ay hapse mahkûm edildi. Rum radyosu, Girne Kazası’na bağlı Arapköy’de 335 konut i

A+A-

 

 

Lefkoşa Rum Kaza Mahkemesi, KKTC’deki eski Rum mallarını “gasp” da dâhil, 11 suçtan yargıladığı Gary Rob davasını bugün karara bağladı. Rob, 10 ay hapse mahkûm edildi.

Rum radyosu, Girne Kazası’na bağlı Arapköy’de 335 konut inşa eden AGA inşaat şirketinin müdürlerinden biri olan Rob’un İngiltere tarafından Güney Kıbrıs’a 3 Ağustos’ta götürüldüğünü ve hakkındaki yargı sürecinin 12 Ağustos itibarıyla başladığını hatırlattı.

Lefkoşa Rum Kaza Mahkemesi, Rob’un tutuklu bulunduğu sürenin cezasından düşülmesini de karara bağladı.

Rum Polis Basın Sözcüsü Mihalis Katsunodos, Rob’un ceza süresinin bugün itibarıyla başladığını açıkladı. Katsunodos, Rob’un 3 Ağustos’ta Güney’e götürüldüğünü ve mahkeme karşısına 11 Ağustos’ta çıkartıldığını, cezasından düşülecek sürenin de bu iki tarih arasındaki süre kadar olduğunu söyledi.

Mihalis Katsunodos, Gary Rob’un, 12 Ağustos’tan bugüne kadarki tutukluluk süresinin cezasından düşülmeyeceğini, çünkü bu süreyi; mahkemenin tutuksuz yargılanması maksadıyla belirlediği kefaleti yatırmadığı için tutuklu geçirdiğini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1146 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler