1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARAR AÇIKLANDI
KARAR AÇIKLANDI

KARAR AÇIKLANDI

Kamuoyunda ‘Görneç cinayeti’ olarak bilinen ve Cumali Üzümcü’yü döverek öldürdüğü iddia edilen sanık Yalçın Şah ile ilgili ilk tahkikat soruşturmasının kararı dün sabah açıklandı. Yargıç Nüvit Gazi,cinayet davasını Gazimağusa Ağır Ceza M

A+A-

 

Sanık Yalçın Şah’ın Avukatı Menteş Aziz,Mahkemenin Ağır Ceza’ya havale kararını, bir üst Mahkemede istinaf edecek.

 

Kamuoyunda ‘Görneç cinayeti’ olarak bilinen ve Cumali Üzümcü’yü döverek öldürdüğü iddia edilen sanık Yalçın Şah ile ilgili ilk tahkikat soruşturmasının kararı dün sabah açıklandı. Yargıç Nüvit Gazi,cinayet davasını Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale etti ve duruşma günü olarak da 22 Eylül tarihini belirledi.

Yalçın Şah,Başkan Emine Dizdarlı,kıdemli yargıç Ömer Güran ve yargıç Nüvit Gazi’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesinde,22 Eylül 2011 tarihinden itibaren yargılanmaya başlayacak.

İSTİNAF EDECEK

Sanık Avukatı Menteş Aziz, ilk soruşturma sonunda (P.I) sonunda Mahkemenin verdiği Ağır Cezaya havale kararını bir üst mahkemede istinaf edecek.

YARGILAMA DEĞİL

Yargıç Nüvit Gazi,dün okuduğu kararda, ilk tahkikat amaçları açısından iddia makamı adına Savcı Cevat Rıza’nın Mahkemede 13 tanık dinlettiğini ve 27 adet emare sunduğunu hatırlattı. Buna karşın Sanık Avukatı Menteş Aziz’in sanıkla birlikte toplam 4 tanık dinlettiğini ifade eden Yargıç,Yüksek Mahkemede emsal tek davanın sonucuna dayanarak bu davayı da Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale etti.Davayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale etmek için yeterli sebep bulunduğuna işaret eden Yargıç Gazi,yapılanın bir ilk soruşturma olduğunu,sanığın yargılanmadığını,yargılama sürecinin Ağır Ceza Mahkemesi’nde olacağının da altını çizdi.

CİNAYET NASIL OLMUŞTU?

Görneç köyünde,28 Aralık 2009 tarihinde,Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un,Sönmezler Kahvehanesini ziyaretinden hemen sonra,maktül Cumali Üzümcü’nün küfür ettiği gerekçesiyle çıkan tartışmada sanık Yalçın Şah’ın elleri ve ayakları ile Üzümcü’yü darp ettiği ve kalp krizi geçirerek ölümüne neden olduğu iddia ediliyor.

Kahvehane önündeki olaydan sonra Üzümcü, van aracının arkasına konarak aracı evinin karşısındaki başka bir evin avlusuna bırakılmış, cesedi ertesi gün sabah saatlerinde van araçta bulunmuştu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1083 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler