1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARANLIKTA ÇALIŞIYORLAR
KARANLIKTA ÇALIŞIYORLAR

KARANLIKTA ÇALIŞIYORLAR

Okçular, güneş battıktan sonra atış yapabilmek için kendilerince bir çözüm bulmuşlar.

A+A-

 

 

Dürüst’ün daha önce ışıklandırma sözü verdiği Atatürk Stadı’ndaki alan için herhangi bir çalışma yok. Aşırı sıcaklar nedeni ile okçular gece karanlığında çalışmak zorunda kalıyor

 

Okçuluk Federasyonu’na bağlı sporcular yaz sıcakları devam ederken çalışmalarını gece yaparak antrenmanlarını sürdürüyor. Bakan Kemal Dürüst’ün daha önce yerinde incelediği ve hem çimlendirilmesi hemde ışıklandırılması için söz verdiği Atatürk Stadı içindeki

açık alan için henüz bir adım atılmadı.  

 

SICAKLARDAN GECE ÇALIŞIYORLAR

Okçular ise yaz sıcaklarında gündüz antrenman yapamadıkları için gece yapacakları antrenmanlara ise kendi çabalarıyla çözüm üretmeye çalışıyor.

Lefkoşa Atatürk Stadyumu’ndaki manzara görenleri hem güldürüyor hemde düşündürüyor.

Son yıllarda faliyetlerini artıran ve yurt dışı organizasyonlarına katılarak başarılı sonuçlar da alan okçular yarın yapılacak olan MAGEM Okçuluk yarışması için çalışmalarını sürdürüyor.

 

ARABA FARLARINI YAKIYORLAR

Gündüz güneşin sıcağından korunmak için çalışmalarını saat 18.30 gibi başlatan okçular gün ışığından pek faydalanamıyor. Güneş battıktan sonra ise atış yapabilmek için kendilerince bir çözüm bulmuşlar. Sporcular arabalarının farlarını açarak sahalarını aydınlatmaya çalışıyorlar.

Bu durum karşısında sohbet ettiğimiz sporcular “bakanlığımızın bu alanı ışıklandıracak parası yokmu?” diye de sormadan edemediler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 381 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler