1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘KARANLIK İŞLER’ SAHNE ALIYOR
‘KARANLIK İŞLER’ SAHNE ALIYOR

‘KARANLIK İŞLER’ SAHNE ALIYOR

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları, cuma akşamından itibaren “Karanlık İşler” adlı komediyi sahnelemeye başlıyor.

A+A-

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları, cuma akşamından itibaren “Karanlık İşler” adlı komediyi sahnelemeye başlıyor.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları’nın sahneleyeceği yeni oyunu Robert Hawdon yazdı, Hakan Yozcu yönetti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, iki perdelik oyunun ilk gösterimi cuma akşamı saat 20.00’de Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alacak.

Şubat ayı boyunca her cuma saat 20.00’de Lefkoşa AKM’de sahnelenecek oyun, 2 Mart Cuma akşamı Lefkoşa’da son kez oynanacak.

“Londra mafyasının içinde bulunduğu durumu” komik bir dille ele alan “Karanlık İşler”, 22-23 Mart tarihlerinde Gazimağusa DAÜ Aktivite Merkezi’nde, daha sonra ise İskele, Güzelyurt ve Girne’de de oynanacak.

Nisan ayının ilk haftasında Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenecek Uluslararası Tiyatro Festivali’nde onur konuğu olarak sahne alacak “Karanlık İşler”, Ceyhan Belediye Başkanı’nın daveti üzerine Ceyhan’daki tiyatro severlerle de buluşacak.

Nergül Tuncay, Ömür Akkan, Zehra Evliya, Tuygun Töre, Hüseyin Çakırlı, Ertaç Hazer ve İbrahim Andaş’ın rol aldığı oyun, mafya dünyasını esprili bir dille anlatıyor.

Oyunun tam bilet fiyatının 6 TL, indirimli (öğrenci) bileti fiyatının ise 3 TL olduğu ve mesai saatleri içinde 228 71 91 numaralı telefondan yer ayırtılabileceği duyuruldu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 786 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler