1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KARANLIK IŞLER' KAPALI GIŞE
KARANLIK IŞLER KAPALI GIŞE

'KARANLIK IŞLER' KAPALI GIŞE

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları’nın, sahnelemekte olduğu “KARANLIK İŞLER” isimli komedi oyunu kapalı gişe oynamaya devam ediyor.

A+A-

 

 

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları’nın 2011-2012 Tiyatro Sezonu’nun 2. Tur oyunu olarak sahnelemekte olduğu “KARANLIK İŞLER” isimli komedi oyunu kapalı gişe oynamaya devam ediyor.

Robert Hawdon’un yazdığı, Hakan Yozcu’nun yönettiği, bu hafta dördüncü kez sahnelenecek “KARANLIK İŞLER” isimli 2 perdelik komedi oyununu ilk kez sahnelendiği 3 Şubat’tan beri yaklaşık 700 kişi izledi.

Cuma akşamı saat 20.00’de, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde dördüncü kez sahnelenecek oyun 2 Mart Cuma akşamı Lefkoşa’daki gösterimini tamamlayıp turneye çıkacak. Londra mafyasının içinde bulunduğu durumu anlatan “Karanlık İşler”, 5 Mart Pazartesi akşamı İskele Festivali’nde, 22-23 Mart 2012 tarihlerinde Gazimağusa DAÜ Aktivite Merkezi’nde, 29 Mart akşamı Çatalköy Tiyatro Festivali’nde daha sonra ise, Güzelyurt ve Girne’de de oynanacak.

Nergül Tuncay, Ömür Akkan, Zehra Evliya, Tuygun Töre, Hüseyin Çakırlı, Ertaç Hazer ve İbrahim Andaş’ın rol aldığı oyun, mafya dünyasını esprili bir dille anlatıyor.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre Bakanlığa bağlı Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Müdürü Hakan Yozcu, oyunun büyük ilgi görmesine rağmen yaşadıkları salon sıkıntısı nedeniyle Lefkoşa’da ancak 27 Mart Dünya Tiyatrolar gününde son kez sahne alacağını belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 652 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler