1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARANLIĞA IŞIK
KARANLIĞA IŞIK

KARANLIĞA IŞIK

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS)’nın birlikte organize ettiği ve “Karanlığa Işık Tutun” sloganı altında gerçekleştirilen meşaleli yürüyüş dün gece Lefkoşa’da yapıld

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS)’nın birlikte organize ettiği ve “Karanlığa Işık Tutun” sloganı altında gerçekleştirilen meşaleli yürüyüş dün gece Lefkoşa’da yapıldı.

Haspolat Meslek Lisesi’nde öğretmen sendikalarının somutlaşan mücadelelerini artırmak, öğretmenlerin sürgün tüzüğüne hayır demek ve toplumsal mücadeleyi yükselterek ülkede yaşayabilmek adına yapılan yürüyüşe, sendika üyesi öğretmenler, diğer sendika temsilcileri, siyasi parti üyeleri ve halktan oluşan yüzlerce kişi katıldı. 

Saat 18.00’de Kuğulu Park’tan başlayan yürüyüş, Dereboyu, Eski KTHY binası ve Bedrettin Demirel Caddesi güzergahında gerçekleşti. Yürüyüşe sırasında polis TC Elçiliği ile Meclis’in önüne barikat kurarken, çok sayıda sivil ve üniformalı polisin eylem sırasında hazır bulunması dikkat çekti.

Derboyu ile Osman Paşa Caddesi’nin kesiştiği noktada kısa birer konuşma yapan sendika başkanları, UBP hükümetini “işbirlikçilikle” suçlayıp ülke genelinde uyguladığı politikalardan dolayı eleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1239 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler