1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KARANLIĞA GÖMÜLDÜK'
KARANLIĞA GÖMÜLDÜK

'KARANLIĞA GÖMÜLDÜK'

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde çalışan bir işçi elektrik borcunu ödeyemedi, isyan etti

A+A-

 

 

 

Didem MENTEŞ

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde çalışan Cuma Kavuncuoğlu ‘parasızlığa’ isyan etti, elektrik borcu nedeniyle, “karanlığa gömüldük” dedi. Günlerce maaşlarını alamadıkları için mücadele veren belediye çalışanlarının dertleri yeninden gündeme geldi. Ayın yarısına gelinmesine rağmen Haziran maaşlarını alamayan çalışanlar, sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Bankalarda biriken borçları bir yana birçok gideri bulunan çalışanlar yine zor durumla karşı karşıya kaldı. Belediyede işçi olarak çalışan Cuma Kavuncuoğlu, elektrik borcunu ödeyemediği için sıkıntı yaşadığını belirtti.

 

KAVUNCUOĞLU: “MAAŞ YOK, BORCU ÖDEYEMEDİK”

Lefkoşa Belediyesi’nin Temizlik Şubesi’nde işçi olarak çalışan Cuma Kavuncuoğlu, 700 TL’lik elektrik borcu nedeniyle karanlıkta kaldığını aktardı. Belediyede 6 yıldır sözleşmeli olarak çalışan ve Bin 600 TL maaş alan Kavuncuoğlu, tek maaşla evini geçindirdiğini söyledi. Eşinin ev hanımı, iki de çocuğu olduğun söyleyen Kavuncuoğlu, zor bir yaşam sürdürdüğüne dikkat çekti.

Cuma Kavuncuoğlu, çocuğunun önceki gün evde çalıştığını, ona bakmaya gittiğinde elektriklerinin kesildiğini fark ettiğini aktararak, “küçük çocuğum karnesini aldı, sevinçle bilgisayar oynamak istedi ama elektrik olmadığı canı sıkıldı. Çocuğumu öyle görünce ben de çok üzüldüm” dedi.

Üç aylık borcun 200 TL’den faizleriyle 700 TL’ye çıktığını söyleyen belediye çalışanı, iki taksitle bu borcu ödeyebileceğini söyledi. Kavuncuoğlu, “Eğer maaşımı alırsam 600 TL’sini borcuma, gerisini de elektrik borcuma vereceğim. Biran önce ödenmemiz gerekir. Pazartesi hepsini göreceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 637 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler