1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARADAĞ’IN ÇİMLERİ YEŞERİYOR
KARADAĞ’IN ÇİMLERİ YEŞERİYOR

KARADAĞ’IN ÇİMLERİ YEŞERİYOR

Bin kişi kapasiteli kapalı tribünden sonra 30 metrelk ikinci tribünün yapımına başlandı

A+A-

 

 

Geçtiğimiz yıl yenileme çalışmaları başlanan Lefke 16 Ağustos Stadı’nın çimleri yeşermeye başladı. Bin kişi kapasiteli kapalı tribünden sonra 30 metrelk ikinci tribünün yapımına başlandı

 

Geçtiğimiz yıl yıkılan ve yerine daha modern bir stat yapılması için temeli atılan Lefke 16 Ağustos stadı bitim aşamasına geldi.

Saha zeminin yeşeren çimleri, 1000 kişi kapasiteli biten 50 metrelik kapalı tribüne ilaveten 30 metrelik ikinci tribünün yapımına da başlandı. Basın odası, soyunma ve hakem odaları yenilenip modernleşiyor. Ayrıca konuk ekip ve yerli ekiplerin soyunma odaları yenilenip konforlu bir hale getiriliyor.  Stadın yanında bulunan antrenman sahası ise kulübe gelir getirme amacıyla havuzlu düğün salonu olarak düzenleniyor. Yeni antrenman sahası ise stadın giriş kapılarının karşısında spor kompleksi olarak düzenlendi ve yapımı devam ediyor.  Antrenman sahası çevresinde ise basketbol, tenis kortları yapılıyor.

 

YENİ SEZONDA TEL ÖRGÜLER KALKACAK

Bu arada Lefke Spor Kulübü Yönetim 2012-20013 futbol sezonunda saha ile tribün arasında demir parmaklar ve tel örgüleri kaldırma kararı alındı

Konu ile ilgili açıklama yapan Lefke Spor Kulüp Başkanı Yıltaç Mükkelef, öncelikle yeni stada ve yanında yapımı süren spor kompleksi çalışmalarına yardımlarını esirgemeyen Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüste teşekkür etti. Mükellef seyirci ve taraftarlarımıza güveninin sonsuz olduğunu için saha ile tribünü ayıran demir parmaklıkları ve tel örgülerini kaldırdıklarını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 556 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler