1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Karadağ’ı herkes sevecek”
“Karadağ’ı herkes sevecek”

“Karadağ’ı herkes sevecek”

Yıltaç Mükellef’den Lefke başkanlığını devralan Mehmet Akaçalı, alt yapılara büyük önem verileceğinin altını çizerken, “ada geneline yayılmış tüm Lefkelilere tek tek ulaşılacak” dedi

A+A-

Hüseyin KIRAL

Geçtiğimiz akşam Lefke Türk Spor Kulübü’nde yapılan genel kurulun ardından başkan Yıltaç Mükellef’ten başkanlığı devralan Mehmet Akaçalı, başkanlığın çok büyük sorumluluk istediğini, bu sorumluluğun altından kendisinin rahatlıkla kalkabileceğini belirtti.
Akaçalı YENİDÜZEN’e yaptığı açıklmada, “30 yıl aralıksız olarak kulübe yönetici olarak hizmet ettim, şimdi de genel kurul bana başkan olarak hizmet etmemi söyledi ve onay verdi” dedi.
Mehmet Akaçalı, yöneticilikte büyük deneyimleri olduğunu, bu deneyimlerini oluşacak olan yönetim kurulu ile paylaşıp Lefke’nin çıkarları doğrultusunda hayata geçirecekleri açıklamasını yaptı.

Akaçalı, “Altyapı ile birlikte 1000 üye”
Yapılan genel kurul sonrası çok sevdiği Lefke’ye başkan olan Mehmet Akaçalı, Yıltaç Mükellef başkanlığında Lefke futbol takımının başta Pepsi Kıbrıs Kupası’nı kazanarak camiaya büyük sevinç yaşattıklarını söyledi. Akaçalı, Lefke’de hedeflerin hiçbir zaman bitmediğini ancak hedeflere ulaşmak için altyapının çok sağlam olması gerekliliğine vurgu yaptı.
Akaçalı, “Bu nedenle Pazartesi akşamı yeni yönetim ile yapılacak toplantı sonrası oluşturulacak komitelerle birlikte hiç zaman kaybetmeden altyapı çalışmalarına başlanacak” dedi. Bir başka komitenin de ada geneline yayılmış Lefkelilere ulaşıp onları kulübe üye olarak yeniden kazandırmak olduğunu, bunun da 1000 üye projesi olarak hayata geçirmeyi düşündüğünü belirtti.

“Futbol şubesi ile transfer komitesi hemen çalışmaya başlayacak”
Lefke Türk Spor Kulübü’nün yeni başkanı Mehmet Akaçalı, kendi başkanlığında oluşan yönetim kurulunun Pazartesi akşamı yapılacak olan görev dağılımından sonra oluşacak olan futbol şubesi ile transfer komitesinin hemen çalışmaya başlayacağını ve yapılacak tüm çalışmaların Lefke çıkarları doğrultusunda yapılacağının altını çizdi. 
Mehmet Akaçalı, Lefke 16 Ağustos Stadı’nın bulunduğu mevki olan Karadağ’ın çok güzel bir yer olduğunu, bu nedenle yeni dönemde Karadağ’ı herkes seveceğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler