1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARADAĞ DEV MAÇA HAZIR
KARADAĞ DEV MAÇA HAZIR

KARADAĞ DEV MAÇA HAZIR

Yenicami maçı hazırlıklarını dün tamamlayan Lefke’de teknik direktör Mehmetali Özgürgün “Rakip Yenicami olduğu için motivasyon ve mental hazırlık kendi kendine gerçekleşir. Ama bu şekilde olmamalı. Sanırım bu hafta çok daha farklı bir Lefke iz

A+A-

 

 

 

Yenicami maçı hazırlıklarını dün tamamlayan Lefke’de teknik direktör Mehmetali Özgürgün “Rakip Yenicami olduğu için motivasyon ve mental hazırlık kendi kendine gerçekleşir. Ama bu şekilde olmamalı. Sanırım bu hafta çok daha farklı bir Lefke izleyeceğiz” diye konuştu.

 

539 GÜN SONRA... Tadilat çalışmalarında sona gelinen 16 Ağustos Stadı’nda 539 gün sonra bir lig maçına çıkacak olan Lefke, en son 16 Nisan 2011 tarihinde ligin 26’ncı haftasında Cihangir’i konuk etmiş ve maç 1-1 berabere tamamlanmıştı.

 

Haldun OKTAY

 

Süper Lig’e Gençlik Gücü mağlubiyeti ile başlayan Lefke Türk Spor Kulübü, Yenicami maçı hazırlıklarını tamamlayıp maç saatini beklemeye başladı. Uzun bir aradan sonra seyircisi ile buluşacak olan Lefke futbolcuları hafta boyunca eksiksiz tüm antrenmanlara katıldı.

Son çalışma teknik direktör Mehmetali Özgürgün’ün futbolculara maçın önemi ile ilgili yaptığı konuşma ile başladı. Özgürgün, futbolcularına maçın önemini birkez daha hatırlattı. Ateşli Karadağ seyircisine güzel futbol ardından da galibiyet hediye etmelerini gerektiğini söyledi.

Anternman pas çalışması ve stretching ile başladı. Ardından Yenicami maçına yönelik çeşitli kanat varyasyonları yapıldı. Son bölümde ise tamamen maça yönelik taktik çalışma yapıldı.

 

“KAĞIT ÜSTÜNDE MAÇ KAZANAMAZSINIZ”

Özgürgün kaybedilen lige köü başlangıç ve yarın oynanacak Yenicami maçı ile ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi;

“Geçen haftaki maçın kısa özeti şu; hiçbir takımı kesinlikle hafife alınmayacağı ve kağıt üzerinde maç kazanılamayacağı gerçeğibir kez daha ortaya çıktı. Bunu oyunculara anlatmaya çalıştık. Ama Kuzey Kıbrıs futbolunda bu tür sıkıntıları aşamıyoruz. Taki başımıza gelene kadar. Ne kadar söylersen söyle derdini anlatamazsın. Ne zaman ki bu maçta olduğu gibi kaybedersin futbolcu ha öylemiydi der. Hiçbir takımın diğerinden farkı yok. Kazandığın zaman her maç üç puanlıktır.

 

“FARKLI BİR LEFKE İZLEYECEĞİZ”

“Yenicami maçında bu tip bir sıkıntı yaşayacağımıza inanmıyorum” diye konuşan Özgürgün “Rakip Yenicami olduğu için motivasyon ve mental hazırlık kendi kendine gerçekleşir. Ama bu şekilde olmamalı. Sanırım bu hafta çok daha farklı bir Lefke izleyeceğiz. Uzun bir aradan sonra kendi saha ve seyircimiz önünde mücadele edeceğiz. Bu da bizim için artı bir motivasyon olacaktır. Bu hafta ne olursa olsun kazanmak için sahaya çıkacağız” şeklinde konuştu.

 

“TARAFTAR BİZİ DESTEKLESİN”

“Yenicami maçında kazanmaktan başka bir düşüncemiz yok. Hafta boyunca tüm çalışmalarımzı en üst verim alacak şekilde yaptık. Artık son çalışmamızı yapıp maç saatini beklemeye başladık” diye konuşan Özgürgün son olarak Lefke taraftarına seslenerek “Taraftar bizi desteklesin. Onların on ikinci adam olarak görev yapmasını istiyoruz. Taraftarımızın itici gücüne ihtiyacımız var. Kesinlikle bizi maçın sonuna kadar pozitif yönde desteklesinler” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

539 GÜN SONRA

Telsim Süper Lig’in ikinci haftasında Yenicami’yi konuk edecek Lefke, uzun bir aradan sonra 16 Ağustos Stadı’na, bilindik adı ile Karadağ Stadı’nda kavuşmuş olacak.

Son olarak 16 Nisan 2011’de bir lig mücadelesine ev sahipliği yapan Karadağ Stadı, tam 539 gün sonra kapılarını yine bir lig maçı için açacak. Bu tarihte Cihangir’i konuk eden Lefke, rakibi ile 1-1 berabere kalmıştı.

Bilindiği gibi Lefke 2010 – 2011 sezonu Federasyon Kupası finalinde yaşanan olaylar nedeni ile federasyon tarafından ağır cezalara çarptırılmıştı. Menekşe beyazlılar bu cezalar sebebi ile geçtiğimiz 2011 – 2012 futbol sezonunda kendi evindeki lig maçlarının büyük bir bölümünü Güzelyurt Zafer Stadı’nda oynamıştı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 491 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler